Läänemaa 2013 aasta korvpallimeister on HKI / Nõva

Poolfinaalides kohtusid esmalt Est-Trans ning Risti.  Risti oli kogu mängu kerges ülekaalus, Est-Transile erilist võimalust ei andnud ning võitis   85:71.

EstTrans: Eensalu 22; Proos 21; Aru 12; Suurkuusk 7; Oosim 6; Hinsberg 2; Sukles 1.
Risti: Tammejõe 21; Jürgenson 18; Bazõlev 15; Valdas 13; Ahven 11; Vesker 4; Kasenurm2; Rovgeiša 1.

Teises poolfinaali põnevusmängu toimus eelmise aasta finaalpaari SK Haapsalu I ja HKI / Nõva vahel . Mäng oli väga tasavägine ja kirglik. Saalis elasid kõvasti kaasa mõlema meeskonna poolehoidjad. Tore seik oli, kui Haapsallu treeninglaagrisse tulnud Tarvase korpallimeeskonna mängijad üllatusid, kui nägid, mis möll saalis käib. Mängutempo oli ülikiire ning pall käis ühe korvi alt teise alla mõne sekundi jooksul. Punkt-punkti mängu oli peaaegu lõpuni, kuid siis  SK Haapsalul tekkis väike mõõn, mille HKI / Nõva ka  ära kasutas  ning 85:77 võidu võttis.

HKI / Nõva: Orumaa Raiko 32; Orumaa Reno 13; Orumaa Argo 12; Kihulane 9; Kasemetsa 9; Uusorg 5; Kuningas 2; Orumaa Ergo 2; Erit 2.
SK Haapsalu I: Veedla 25; Kanter 11; Lumeste 11; Tšerepanov 11; Jürjer 7; Värv 5; Koppel 2; Tammistu Peedu 2; Tuisk 1

Järgmisel päeval toimunud  3.-4. koha kohtumises sündis selle turniiri üks suurüllatusi. SK Haapsalu I poisid olid löödud eelmise päeva kaotusest ning ei suutnud end täielikult mobiliseerida. Seevastu Est-Transi vanamehed (kesmine vanus 44 aastat !) võtsid asja väga tõsiselt.  Noored võitsid poolaja 7 punktiga ning kolmandal veerandajal juhtisid korra isegi 12 punktiga, kuid Est-Trans ei andnud alla ning 2 minutit enne lõppu saadi viik ning lõppskooriks ka päris suur eduseis 95:87. Hämmastav oli Est-Transi teise poolajaga visatud 61 punkti.

EstTrans: Aru 22; Oosim 21; Eensalu 18; Suurkuusk 13; Sukles 10; Lass 6; Meitern 5
Haapsalu I: Veedla 28; Kanter 14; Jürjer 13; Lumeste 10; Tšerepanov 8; Koppel 6; Tammistu Peedu 4; Värv 4

Finaalmäng  HKI/NÕVA – RISTI oli jällegi tõeline põnevuslahing. HKI / Nõva oli enamuse mängust mõne punktiga ees ning väga närvilise lõpuheitluse tulemus oli 60 : 57 HKI / Nõva kasuks.

HKI / Nõva : R.Orumaa22; Reno Orumaa 9;A.Orumaa 12; Kasemetsa 11;Uusorg 4 ja Erit 2.
Risti: Ahven 8;Jürgenson 30, Valdals 6;Vesker 6;Bažolev 6 ja Tammejõe 1.

Viienda koha sai Cipax AS,kuuenda KK Askus,seitsmenda Tradilo ja kaheksanda SK Haapsalu II.

Turniiri lõpus loosis  Rakvere Tarva treener Andres Sõber  pealtvaatajatele välja Pärnu Terviseparadiisi tuusiku. Õnnelikus võitjaks osutus andunud kossufänn Lembit Kivistik.

Maakonna korvpallimeister HKI / Nõva koosseisu kuulusid. Ranner Kuningas,Andi Hiie,Reno Orumaa,Argo Orumaa,Paul Ööbik,Aksel Erit,Raiko Orumaa,Ergo Orumaa,Margo Uusorg, Ove Kasemetsa, Kalle Orumaa,Mart Kihulane ja esindaja-treener Peeter Kallas. Foto Ülle Lass