Kalender

Läänemaa 2012 a. jääraja KV ja MV võitjad selgunud

Vett rajal polnud ja rada pidas kenasti vastu kuni võistluste lõpuni. Tuulist ilma pidid trotsima kõik kohalviibijad. Vastavalt ilmaoludele, kus 2. vooru ajal päike välja tuli ning ilm selgines, muutus rada iga vooruga järjest karedamaks ning sõiduajad paranesid märgatavalt.

Huvi oli võistluse vastu meeldivalt suur. Kui eelmisel aastal jäi osalejate arv Virtsus alla 20, siis sel korral oli mandaatkomisjoni töö lõpuks end kirja pannud juba 52 võistlejat 8. erinevas klassis. Võistluse lõpptulemused saadi kahe kiirema vooru aja liitmisel nagu kahel esimeselgi etapil.

4WD klassis olid kohal 3 Subarut, 1 Mitsubishi Lancer EVO, 1 Daihatsu Charade ning mitu Toyota Celica GT-d. Virtsus õnnestus 4 WD klassis sõit kõige paremini Argo Aednurmel, kes viimase vooruga napsas etapivõidu Helmet Palmi eest. Kolmada koha saavutas Kaido Saul Subarul Daihatsude ees.

Esiveoliste kiireim oli Siim Hiieväli Valmar Gildeni ning Valdo Urbi ees,kusjuures tema oli stardis Uunikum Saabiga.

Parimaks nii tagaveoliste kui SU klassis osutus Rainer Meus VAZ 2105-ga. Tagaveoliste teised poodiumikohad jagasid BMW mehed Keio Serbin ning Marko Kukuškin. SU-(vene tagavedu) klassis oli teine Sander Ilves ja kolmas Madis Kruusma, kes väga tihedas sekund sekundi sõidus võitis Kalle Kruusmat 0,9 sekundiga.

J18 klassis oli kiireim Keven Serbin. Talle järgnesid Reigo Laev ning Rene Maas.

Naisi oli kohal 3. Kiireimaks osutus Ly Märss, Kersti Rehe oli teine ning Katrin Hattu kolmas. ATV-sid oli kohal vaid 1. Sellel võitis Jan Niilo. Teise aja sõitis välja Kaire Niilo. Kolmandaks osutus Kaire isa Viktor Labotkin.

Läänemaa jääraja sarja arvestuses kus peeti arvestust 6 erinevas võistlusklassis peeti ka kahte eraldi punktitabelit KV(karikavõistluse) kus kõik osalevad võistlejad said punkte vastavalt üldjuhendile ja MV(meistrivõistluste) arvestuses kus punkte said vaid Läänemaa inimesed vastavalt üldjuhendile said ka kätte teenitud autasud.

Kuna sellel aastal oli jääd üle terve Eesti siis on sarja korraldajad rahul ka sellise rahva arvuga kes osalesid kõigil kolmel võistlusel. Enne viimast etappi oli kõige pingelisem seis SU klassis kus esimest ja teist kohta jagasid Kalle Kruusma ja Sander Ilves ning kõik oli viimase etapi otsustada millest väljus võitjana Sander Ilves.

Karikavõistluse arvestuses kujunes 4WD esikolmik Helmet Palm, Argo Aednurm ja Kaido Saul. Esivedu esikolmik Valmar Gilden, Eero Labotkin ja Risto Laanisto. Tagavedu esikolmik Keio Serbin,Konstantin Vedennikov ja Marko Kukuškin. SU-(vene tagavedu) esikolmik Sander Ilves, Kalle Kruusma ja Madis Kruusma. J-18 esikolmik Keio Serbin,Jonar Ilves ja Kaido Märss. Naiste esikolmik Ly Märss, Katrin Hattu ja Piret Gilden.

Meistrivõistluste arvestus kus osalesid ainult Läänemaa inimesed oli 4WD esikolmik Argo Aednurm,Kaido Saul ja Meelis Orgla. Esivedu Valmar Gilden, Siim Hiieväli ja Rait Peedoson. Tagavedu Keio Serbin, Marko Kukuškin ja Lembit Madisoo. SU Sander Ilves, Kalle Kruusma ja Madis Kruusma. J-18 Keven Serbin, Jonar Ilves ja Kaido Märss. Naised Ly Märss,Katrin Hattu ja Piret Gilden.