Lääne regiooni MV 2013 rahvasprindis lõppesid Kapa sprindiga

Läänlasi oli esindamas erinevates klassides 9 sõitjat. Ilm oli vahelduva pilvisusega ja veel hommikul kallas vihma, mis tegi sõiduolud libedaks. Teisest voorust alates aga kuivatas ja rada läks paremaks ning ka kiiremaks.

Võistluse tegi  põnevaks asjaolu,et viimaselt etapilt anti 1,5 kordsed punktid. Juhtus ka üks väljasõit, kus auto tagaosa läks alt ära ja auto sõitis käe jämeduste leppade otsa. Kindluse mõttes toimetati mees haiglasse kus tuvastati põrutused.

Võistlus oli ainult Lääne regiooni arvestuses ja oli igati tubli, et kohale tuli 36 sõitjat.

2WD-V klassis oli stardis Virtsu mees Lauri Rodi ja tema jättis Läänemaale 3. koha.

2WD-S klassis kus oli endale sarjavõidu kindlustanud Sander Siniorg, olid ülejäänud 2 poodiumi kohta veel lahtised ja nendele kohtadele oli tahtjaid 5 meest. Nii käiski läbi  päeva lahing nende meeste vahel, kes olid kohale tulnud ja kaarte tulid segama ka teised sõitjad kellest ka lõpuks Janek Ojala napsas 3. koha. Marko Kukuškin oli kahes voorus kiirem ja noppis võidu ning ka kokkuvõttes 2. koha, edestades teist läänlast Valmar Gildenit 1 punktiga.

Päeva parima etteaste rahvale tegi Aiko Aigro 4WD klassis, kes tegi silla peal väikse hüppe, aga peale seda maandus kahe ratta peal ja sai õnneks otseks kuigi kaotas aega ja ka ühe koha.

Päris põnev sõit oli ka SU klassis kus 8 võistlejast 6 olid läänlased. Esimeses voorus olid kiiremad Madis ja Kalle Kruusma põhirivaali Rainer Meusi ees. Teises voorus oli kiirem Meus  ja nii jäi kõik otsustada kolmandasse vooru. Kolmandas voorus Madis Kruusma ei eksinud ja võttis etapivõidu, teine Rainer Meus ja kolmas Kalle Kruusma.

Aasta kokkuvõtteks võitis SU klassi Urmas Roos Kalle Kruusma ja Rainer Meusi ees. Teistest läänlastest oli Sander Ilves 4., Jonar Ilves 6., Stern Ilves 7. ja Martin Jaanus 8.

Nüüd on meie poistel veel osaleda Pärnumaa rahvarallil 26. oktoobril peale mida on kohe ka kogu hooaja lõpetamine.