Kalender

Lääne regiooni 2012 aasta meistrid selgunud

Kui esimesed 2 vooru sai kõigil sõidetud kuivades oludes, siis viimase sõiduvooru jooksul hakkas sadama ja viimased startijad said võistelda juba paduvihmas ning ligaseks muutunud rajal. Rada ise oli vaheldusrikas – oli nii kiireid lõike ja sirgeid kui ka väga kitsaid šikaane ja aeglasi kohti. Ega enamus Läänemaa teid pole kõige ideaalsemad rahvasprintide pidamiseks, sest on liiga sirged. Selle olukorraga tuleb leppida ja nii oli ka sellest rajast võetud maksimum. Eelnevalt oli seitsmest võistlusklassist omal meistritiitli kindlustanud juba 4 sõitjat. Ülejäänud kohad jagati ära viimase etapi võistlusega. Varem J-18 klassis omale tiitli kindlustanud Sander Siniorg oli seekord stardis 2 WD-S klassis ja tegi seekord puhta töö. Kuigi ta sai esimeses voorus 10 sekundit trahvi, võitis ta kaks ülejäänud vooru ja ka esikoha.

Läänemaa sõitjate tulemustega võib jääda rahule sest viimaselt etapilt tuli SU klassis 4 Läänemaa sõitjaga esindades kolmikvõit Igaühe Terviseklubi sõitjatele. Kasaril oli Kalle Kruusma kiirem ja Madis Kruusma teine aga nüüd viimaselt etapilt võttis Madis magusa võidu võites isa Kallet tema enda autol ainult sajandikega,kolmas oli Stern Ilves ja neljas Üllar Paas. Tänu viimaselt etapilt saadud topelt punktidele tõusis Üllar Paas 1 punktiga mööda hiidlasest Rainis Kallasest ja 2012 aasta kokkuvõttes kolmas koht Stern Ilves oli viies.4WD-s sai Kaido Saul sõita ainult 1 vooru kuna siis ilmnesid tehnilised probleemid ja sõit jäi pooleli. J-18 sõitsid Egert Jakobi ja Jonar  Ilves märksa kiiremate autode vastu ja pidid tunnistama nende paremust saavutades vastavalt 7 ja 8 koha. Naiste klassis oli võitja selgitamine jäänud viimasele etapile ja võiduga Martnas kindlustas endale tiitli Sirje Potisepp. 2WD-S klassis kus olid stardis juba varem omale tiitli kindlustanud Marko Kukuškin ja üle tüki aja jälle startimas ka Rutmar Raidma saavutasid nad vastavalt 7 ja 13 koha. Kokkuvõttes läks ka teistel läänlastel hästi ja meil on tugev pagas autospordivallas,kuna maakonnas on mitu arvestatavat klubi kelle liikmed sõidavad võistlustel ja korraldavad  võistlusi. Autasustamine toimus pärast võistlussõite Haapsalus Promenaadi hotellis. Seal jagati karikaid nii toimunud ADDINOL Martna rahvasprindi kui ka Lääne regiooni MV 2012 a .sarja parimatele. Samuti said tseremoonial kätte oma autasud ka Balti rahvaralli karikavõistluse parimad. Läänlastest osales sarjas SU klassis Madis Kruusma – Tavor Tani kes saavutasid ka kokkuvõttes kolmanda koha ,peale nende osales selles sarjas Kaido Saul – Jagnar Jaaska 4WD klassis, kes tänu viimasele mitteosaletud etapile Lätis langesid 5. kohale 4WD tänavasõiduautode klassis.

Seda hooaega võib hetkel iseloomustada läänlastele edukalt möödunuks,sest Kalle Kruusma kes sõidab esimest hooaega uue autoga ja uues klassis on teinud puhta töö kõigis lõppenud rahvasprindi sarjades SU klassis võites Lääne regiooni MV 2012, HePa Cup 2012 ja EAL-i karikasarja. SU klass ei ole küll EAL-i sarjas ametlik aga sõitjad on arvestanud punkte sama süsteemiga ning aasta lõpus antakse parimatele karikad üle. Madis Kruusma on EAL-i sarjas kolmas Lääne regiooni MV arvestuses teine ja HePa Cup arvestuses viies koht. Marko Kukuškin kes sõidab esimest hooaega 2WD-S klassis lõpetas EAL-i karikasarjas teisel kohal,võitis Lääne regiooni MV 2WD-S klassis ja saavutas HePa Cup sarjas teise koha.

Käesoleval aastal on jäänud sõita veel kolm rahvarallit ja juba tuleval laupäeval on sõitjad stardis Virumaal, Grossi toidukaubad Virumaa rahvarallil,mis toimub Kehala paarisrajal ja selle ümbruses.

Igaühe Terviseklubi vaatab juba aastasse 2013 ja sellega seoses on plaanis uue hooajaga algust teha nagu traditsiooniks saanud detsembris Kiltsis.

Korraldajad tänavad kõiki kes olid abiks ja toeks 2012 aasta hooaja läbiviimisel ja loodame Teie toetusele ka järgnevatel aastatel.

ADDINOL Martna rahvasprindi tulemusi näete siit:

http://rally.ee/documents/rhs20120929_martna_res.pdf