Kalender

Ladva lõpetas Kerese mälestusturniiri 13. kohal

„Eilene ja tänane mäng läksid halvasti – ta kaotas mõlemale vastasele. Eks nad on tugevad ka. Kuid kokkuvõttes jäi Ottomar plussi. Ta alustas 20. asetusega ja lõpetas 13. kohal ja on turniiri parim noor. Tema reiting kokkuvõttes tõuseb ikkagi, 20 punkti võrra. Hea, aga seis lubas vahepeal paremat,” võttis turniiri tulemused kokku Ottomari isa Ailar Ladva.

Eile kaotas Ladva male rahvusvahelisele suurmeistrile Evgeny Gleizerovile (Venemaa, turniiri 9. asetus), täna suurmeistrile Viorel Iordacheschule (Makedoonia, turniiri 2. asetus).

Reitingu tõus 20 punkti võrra tähendab, et järgmist võistlust alustab Ladva juba kõrgemalt stardiasetuselt. Mitu kohta Ladva erinevates arvestustes tõuseb, oleneb sellest, mitu lisapunkti teenivad sama aja jooksul juurde teised maletajad.

Järgmiseks võistleb Ottomar Ladva veebruari keskel Eesti kuni 18aastaste meistrivõistlustel. „Selleks, et minna rahvusvahelistele võistlustele Eestit esindama, peab ta seal ikkagi esimeseks tulema. Ta on muidugi esimene asetus ka ja eeldatavalt tugevaim, aga alati võib teisiti juhtuda,” rääkis Ailar Ladva.

Ottomar Ladva praegused kohad reitingutabeleis, mis peaksid pärast Paul Kerese mälestusturniiril teenitud punktide lisamist tõusma:

Maailma arvestuses
Kõigist mängijatest: 5732
Aktiivsetest mängijatest: 3684
U-18: 71

Eesti arvestuses
Kõigist mängijatest: 22
Aktiivsetest mängijatest: 14
U-18: 1

Euroopa arvestuses
Kõigist mängijatest: 4400
Aktiivsetest mängijatest: 2929
U-18: 48