Kalender

Kullamaal peeti suur võrkpallipidu

 

Mai Jõevee, kes on üritusel osalenud alates esimesest korrast, rääkis, et ilm oli ilus, publikut piisavalt. „Mängud olid tasavägised ja haaravad, õhtu lõpetas ka meeleolukas võrkpallurite pidu,“ jutustas Jõevee ja lisas, et auhindu Kullamaa valla käsitöölistelt, mesinikelt ja ettevõtjatelt jätkus paljudele.

Naistest olid parimad Kiili, VK Kramp ja Kullamaa, meestest Kiili, Palivere ja Ridala.

Kullamaal alustati võrkpalliturniiridega juba 1978. aastal, kuid toona talvisel ajal Kullamaa kooli väikeses võimlas. Osalejateks oli siis kolm või neli nais– ja meeskonda. Alati olid kohal Märjamaa, Teenuse ja Vigala võistkonnad.

„Selle ajastu mängijad on aktiivse sporditegevuse lõpetanud ja paljusid ei ole enam meie seas,“ lausus Jõevee ja jutustas, et turniirid toimusid järjepanu üle kahekümne korra, kuid siis tekkis olukord, kus ümbruskonnas olid uued-suuremad võimlad ja ei tahetud enam Kullamaa pisikeses saalis mängida.

Siis viidigi turniir väliväljakutele ja suvisele ajale. Jõevee rääkis ka hetkest, mil masu tõttu ei käinud seniste korraldajate jõud enam ürituses üle, kuid õnneks võtsid Kullamaa võrkpallimehed nõuks traditsioon taaselustada.

„Turniir oli nii ulatuslik ja suurejooneline, et see nimetati festivaliks. Meestel on juba järgmise aasta festivaliks plaanid olemas, osalejate vähesuse üle ei tasuks karta, sest seekordne oli korralduselt eeskujulik,“ resümeeris Jõevee.