Kalender

Kullamaa rattakrossi võitis Raido Saar

Enne põhidistantside starti sõitsid ka lapsed, keda oli kogunenud üle kolmekümne. Pisemate sõidus said lõpuprotokolli aja kirja 22 südikat sõitjat, kes vanemate ja õdede–vendade ergutusel ruttu finišis tagasi olid. Suuremate laste sõidu lõpetas 12 ratturit.
Keskpäevaks oli stardijoonele kogunenud ligi 150 sõitjat, keda ootas ees 44 km võrdlemisi kiiret rada. Sõitjaile pidasid lühikese ergutuskõne ka ise lühemat maad (29 km) sõitma läinud kettaheitja Märt Israel ning vehkleja Nikolai Novosjolov.

Rajale minejaid ootas ees ka väike üllatus — rajameistrid olid lisanud läbisõidu modernsest karjalaudast. Etteruttavalt olgu öeldud, et ratturites tekitasid laudas mäletsevad lehmad suuremat elevust kui möödasõitvad ratturid lehmades.

29 km stardis ootas koos Märt Israeli ja Nikolai Novosjoloviga stardipauku sadakond sõitjat. Veerand üks veeres ka see seltskond Kullamaa keskusest põldude ja metsade vahele.
Esimesena jõudis Kullamaa kooli juurde tagasi pika maa sõidu võitja Raido Saar (aeg 1.26.27). Muidu Samsung Estonian Cupil sõitnud mees ütles, et Kullamaa rada sobis talle ja hea oli sõita.
Natuke pärast Raido Saart finišeerus ka lühema maa võitja Karmo Kutser (aeg 1.13.37). Järgemööda veeresid üle finišijoone nii pikema kui ka lühema maa sõitjad. Koos Nikolai Novosjoloviga läksid rajale tema klubikaaslased Olar ja Marno Allika. Omavahelises jõukatsumises jäi sedapuhku peale Nikolai Novosjolov, kes sai lühemal maal kirja kolmanda aja.
Märt Israel, kes esimest korda sellisel rattavõistlusel osales, tõdes, et raske oli temasugusel mehel pehmel metsateel, ning vahetult enne finišit Rohumäe võtmine oli ka katsumus. Samuti tabas kettaheitjat 5 km enne lõppu „haamer”. Kõigele vaatamata sai Israel kirja 17. aja ja jäi ise rahule ning oli õnnelik, et ka ratas pidas vastu.
Lühemal maal sai lõpuprotokolli aja kirja 85 sõitjat ning pikemal 134.

Kullamaal selgusid ka sarja üldvõitjad.


Meeste arvestuses võitis Sten Saarnits (Foto Facebook)


ja naiste arvestuses Viktoria Randalainen (Foto Facebook).

Mõlemad said õiguse kasutada Subaru sõiduautot.

Sarja kokkuvõttes olid lühema distantsi parimad Karmo Kutser meestest ja Kelly Klippberg naistest ning parim läänlane pikal distantsil Üllar Krautmann. Vähemalt kuuel etapil osalenud noorte vahel Veloplusi välja pandud Cube loosiratta võitis Anne–Mai Agukas.

Nooremad lapsed
1. Virgo Mitt (Pärnumaa) 3.41
2. Raul Reesar (Läänemaa) 3.46
3. Mihkel Kersa (Läänemaa) 3.56

Vanemad lapsed
1. Silver Haljas (Raplamaa) 5.59
2. Karel Kängsepp (Läänemaa) 6.21
3. Gregor Siimar (Raplamaa) 6.22

44 km
1. Raido Saar (Harjumaa) 1.26.27
2. Ravshan Balgabaev (Tallinn) 1.29.29
3. Aleksei Naumov (Tallinn) 1.30.02

29 km
1. Karmo Kutser (Hiiumaa) 1.13.37
2. Jarko–Jael Jõessar (Raplamaa) 1.15.10
3. Nikolai Novosjolov (Läänemaa) 1.15.28

Pildigaleriid Lääne Elus ja Läänemaa Spordiportaalis