Kristo Simulask võitis Eesti A-klassi meistrivõistlustel kõrgushüppes kuldmedali

Haapsalu Kergejõustikuklubi medalistid vasakult Kevin Sakson, Erki Mitman, Madli Rahuvarm ja Kristo Simulask. Foto: erakogu

Parim tulemus oli A-klassi kõrgushüppes, kus meie Kristo Simulask ületas kõrguse 2.00 ning võitis kuldmedali ja Eesti koondise koha võistlemaks Balti matšil. Simulask pääses ka 60 m jooksus finaali ning oli viies ajaga 7.42. Esimesena jäi finaalist välja Andres Dobõšev-Proosväli tulemusega 7.48.

Madli Rahuvarm juhtis A-klassi kuulitõukes võistlust finaali viimase katseni, kuid pidi leppima siiski hõbemedaliga. Tulemus 13.85 tagab Madlile koha Eesti koondises võistlemaks Balti matšil.

Kuulitõukes sai ka Erki Mitman pronkmedali, võisteldes sel aastal endast aasta vanematega. Pronksmedal tuli tõugates 5kilost kuuli 14.48.

B-klassis võitis kuulitõukes hõbemedali Kevin Sakson tulemusega 13.92, kaotades vaid 3 sentimeetriga võitjale. Kõrgushüppes oli Sakson kuues tulemusega 1.60 ja 60 m jooksus kaheksas ajaga 7.74.

Anna-Maria Vjazemski ületas kõrgushüppes esimesel katsel 1.59 ning sai neljanda koha. Sel aastal oli tase kõrgushüppes väga kõrge, kolm tugevamat ületasid 1.68. A-klassis oleks tema tulemus taganud teise koha.

Anna-Maria Vjazemski pääses ka paremuselt teise tulemusega 60m tõkkejooksu finaali. Finaalis kahjuks ebaõnnestus esimese tõkke ületamine ning aeg 9.33 andis talle viienda koha.

Väga hea isikliku rekordi jooksis Vjazemski 60 m finaalis, kus ta oli ajaga 8.28 seitsmes. Kati Olesk oli teivashüppes tulemusega 2.20 kaheteistkümnes.

Läänemaa Kergejõustikuklubi õpilastest võitis medali PB 600 m jooksus Martin Teppan, kes sai pronksmedali tulemusega 1.32,06. Martin jooksis hästi ka 1500 m, kus ta oli ajaga 4.57,32 kuues.

TA-klassi 800 m jooksus oli Kristiina Köster kümnes ajaga 2.46,71 ja 1500 m jooksus üheksas ajaga 5.58,47.

Tempo klubi jooksja Ruslan Sergatšov oli A-klassis 1500 m jooksus seitsmes ajaga 5.00,37 ja B- klassis Anastasija Skatško 1000 m jooksus seitsmes ajaga 3.38,14.