Korvpalli Läänemaa meistrivõistlustel jõudsid finaali Nõva ja Risti

5.-8. koha mängus sai Lihula meeskond revanši põhiturniiril saadud kaotuse eest Läänemaa spordikooli kasvandikelt. Kolm veerandaega võrdselt kulgenud mängus sai Lihula võidu tulemusega 78:68. Võidu võtmeid oli mitu. Tagasi väljakul oli Lihula liider Mairo Kanter ja spordikooli kasvandikest langesid kolmandal veerandil vigadega välja mitu põhimängijat.

Lihula parimad olidki Mairo Kanter 29 ja Argo Mõtt 16 punktiga. Läänemaa spordikooli parimad olid Karl-Markus Mäesalu 20 ja Mikk Päeske 12 punktiga.  Sellega saavutas Läänemaa spordikool meistrivõistlustel 7. koha. Lihula saab  aga mängida 5.-6. koha mängu Cipax AS vastu.

Poolfinaalid möödusid ühekülgselt

Päeva esimeses poolfinaalis olid vastamisi Risti ja KK Askus. Mängu alustas suurepäraselt hiidlaste meeskond minnes kiirelt juhtime 10 punktiga. Siis aga tekkis mõõn ja sealt edasi oma mängu enam ei leitud. Tekkisid meeskonnasisesed pinged. Sellest haaras kinni aga Risti ja muutis kaitset agressiivsemaks. Kiirelt saabus viik ja sealt edasi mindi juba oma teed. Risti võitis mängu tulemusega 107:74.

Risti parimad olid Oskar Tammejõe 24 ja Henry Ahven 17 punktiga. Askuse parimad olid Risto Merimaa 25 ja Karl Holm 15 punktiga.

Teises poolfinaalis olid vastamisi Nõva ja spordiklubi Haapsalu. Kohe alguses näitas suurt enesekindlust Nõva. Seda hoiti ka kohtumise lõpuni. Suurtes raskustes olnud SK Haapsalu ei suutnud tabada lihtsaid viskeid, millest tekkis ka ebakindlus. Võib-olla mängis rolli ka kehv häälestatus. Nõva nautis aga olukorda täiel rinnal ja võit vormistati tulemusega 92:68.

Nõva parimad olid Andreas Märtson 28 ja Raiko Orumaa 20 punktiga. SK Haapsalu parimad olid Peep Tammistu ja Ardo Jürjer 12 punktiga.