Kalender

Koolitus “Rattaspordi ABC”

Läänemaal on Paliveres Pikajalamäel arendamisel Tervisespordikeskus.  2010.aasta detsembris valmis valgustatud liikumisrada ja uus parkla. Koheselt kasvas spordihuviliste arv ja nädalavahetustel jäid nii uus kui vana parkla ikkagi väikeseks. Valgustatud raja avamisel osales suusapeol ca 80 spordisõpra, suvisel rattavõistlusel oli 2010.aastal  154 osalejat.

Samas on teadlikum spordisõber ja ka erinevate ürituste võistluste korraldajad märganud, et inimeste põhioskused erinevatel spordialadel  on ebapiisavad. Spordirõõmu asemel võib kergesti saada hoopis väikesema või suurema sporditrauma. Mõnedki spordisõbrad aga jätavad radadele hoopis tulemata, sest tunnistavad et ei oska ja ei tea kuidas turvaliselt suusatada, rattaga sõita või tegeleda mistahes alaga. Marimetsa Kapi rattasarja korraldajate tagasisidest tulenevalt on enamik rattasarjal osalejaid mehed, vaja on motiveerida ja toetada just laste, noorte ja naiste osalemist.  

Läänemaa ainuke mägi annab võimaluse jagada õpetusi ja oskusi erineval maastikul. Projekti käigus tutvustatakse vastavate spordiala spetsialistide poolt  piirkonnas enamharrastatavate spordialade põhitõdesid,  mis üheskoos ka praktiliselt läbi tehakse.  

Rattaspordi huvilistele toimub koolituspäev Palivere liikumisradadel juba 6. mail kell 12.
Rattaspordi algtõdedest räägib ja praktilisi nippe õpetab Raido Kodanipork. Teooria kinnitamiseks järgneb matk Palivere metsade vahel.

Osalejatele matka lõppedes soe supp.
Vajadusel otsime ja korraldame rataste transpordi. Registreeru hiljemalt 2. maiks!

Ürituse korraldab SA Põhja-Läänemaa Turismi- ja Spordiobjektide Halduskeskus. Projekti toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ja Taebla vald.

Info ja registreerumine
Ülle Lass
SA juhatuse liige
517 1746
ulle.lass@lmv.ee
http://paliverekeskus.eu – edasine täpsustatud info!