Koolinoored said kergejõustiku meistrivõistlustelt viis medalit

Kergejõustikuliidu juhatuse otsusega anti jooksuklubi Tempo kahele noorele eriluba startida neil võistlustel. Nad tegid seda hästi. 10aastane Anastasia Skatško võitis B-klassi 3000 meetri käimise ajaga 19.12,38. 12aastane Ruslan Sergatšov võitis sama vanuseklassi 5000 m võistluse ajaga 28.21,91. Nendel võistlustel startisid koos kõikide vanuseklasside käijad. Skatško läks neidude stardis ette ja vedas kõik 3000 m seda võistlejate rivi.

Haapsalu Kergejõustikuklubi võistleja Lisette Ulla võitis hõbemedali 1500 meetri takistusjooksus ajaga 6.28,17.

Läänemaa Kergejõustikuklubi noored lisasid kaks pronksmedalit. Tüdrukute A-klassi 5000 m käimises oli kolmas Elina-Emiilia Leht, kes sai ajaks 38.46,80.

Teise medali sai suurepärase odakaare eest B-klassi võistleja Kristopher Aljaste, kelle tulemuseks mõõdeti 500 grammise viskeriistaga 51.52.

Teisi tulemusi kümne parema hulgas
Neidude A-klass: Laura Talve (Haapsalu KJK) sai kaks 10. kohta ületades kõrgushüppes 1.45 ja tõugates kuuli 9.59. Teivashüppes sai ta 7. koha tulemusega 2.30. Elina-Emiilia Leht oli 2000 m takistusjooksus 5. ajaga 9.49,80.

A-klassi Läänemaa KJK poistest oli 2000 m takistusjooksus 5. Marten Jõevee ajaga 7.33,19 ja 6. Riho Kirsipuu ajaga 7.52,19. 3000 m jooksus sai Kirsipuu revanši olles 9. ajaga 10.21,59. Sellel distantsil oli 10. Igor Skatško (JK Tempo) ajaga 10.25,47.

Poiste B-klass: 800 m jooksus lõpetas 10. kohaga Aleksei Jermolin (Läänemaa KJK), kes sai ajaks 2.19,08. Paistab, et Jermolin on üldse tubli jooksumees, ei kartnud teistelgi jooksumaadel endast tugevamate konkurentide ees vedama minna, mis muidugi maksis hiljem kätte, kuid eks need kogemused nii tulegi.

Tüdrukute B-klassi paremad meie maakonna tulemused kuulusid Haapsalu KJK võistlejatale, erandiks oli vasaraheide, kus paremad olid Läänemaa KJK omad. 4. koha saavutas Johanna Leht tulemusega 27.63. Seitsmes oli Hanna Maria Tamm.

Kettaheites hoolitses parema tulemuse eest Madli Rahuvarm, kes heitis 30.93, mis on üsna märkimisväärne tulemus ja tagas talle 4. koha. Kuulitõukes oli ta samuti finaalis, saades 9.66ga 8. koha.

Kuulitõukes oli 6. Merlin Kisant tulemusega 10.14.

Teivashüppes võistles Haapsalu KJK poolt viis noort, kellest neli tuli kümne hulka: 4. Merlin Kisant, kes hüppas 2.50, sama tulemusega 7. Lisette Ulla. 2.30 hüppasid Kelly-Tonili Hiiemäe ja Elisabeth Fofilov ja said vastavalt 9. ja 10. koha.