Kalender

Koolijalgpalli võitis Haapsalu gümnaasium

 

Koolijalgpalli võistlused on alati olnud koolispordiliidu võistluste hulgas koolidele ühed populaarsemad. Viimaste aastate võistluste põhjal võib julgelt tõdeda ka seda, et koolide mängutase on väga kõrge, mängijad on tehniliselt ja taktikaliselt saanud korraliku kooli – ükskõik milline maakonna kool ka osaleb, lihtsalt lust on vaadata laste mänguoskusi. Õpetajad-treenerid on teinud väga head tööd.

Selle turniiri kõige pingelisemad kohtumised peeti alagrupis, sest võrdsetes alagruppides oli iga punkt ülitähtis ja ühe alagrupi järjestuse selgitas alles väravatevahe. See kõik näitab võistkondade võrdsust.

Poolfinaalides kohtusid Lihula gümnaasium – Haapsalu gümnaasium ja Haapsalu linna algkool – Risti põhikool. Esimeses poolfinaalis oli küll domineerivam pool Lihula, kuid värava suutsid lüüa Haapsalu poisid, esimesena sai finaali seega Haapsalu gümnaasium.

Teine poolfinaal oli ikka tõeline tulevärk, finaalipääseja selgitasid alles penaltid. Siin selgus võitja alles lööjate teises ringis, Haapsalu linna algkool oli veidi kindlam.

Pronksikohtumises mängisid paremini Lihula gümnaasiumi õpilased, saavutades Risti kooli üle 4:2 võidu. Ka finaalis kahe linnakooli vahel tuli võitja selgitada penaltide abil, sest mängus väravaid ei löödud. Haapsalu gümnaasium võitis ja sellega koos ka koolispordi meistritiitli.

Võitjad: Siim Suitsberg, Eenok Nõlvak, Vadim Konov, Morten Saar, Keven Kiks, Karl Käärats, Karmo Einmann, Tanel Liivo (juhendajad: Vladislav Sikirjavõi ja Raiko Tähhe).

II Haapsalu linna algkool (treener Aavo Tomingas), III Lihula gümnaasium(treener Jaanus Getreu), IV Risti põhikool (treener Ulrika Tülp).

Märkimist väärib veel fakt, et peakohtunik Ulrika Tülp oli leidnud omal algatusel võimaluse katta auhinnalaud medalite ja karikatega. Muidu oleks pika turniiri auhinnalaud tublid lapsed pika ninaga jätnud.

Jaanus Getreu