Kalender

Kiltsi rahvasprindil osalejad võistlesid vihmas ja lörtsis

 Raja pikkus oli 4,8 km ja sisaldas nii kiireid lõike, slaalomeid kui ka täpsust nõudvaid angaaridest läbisõite. Sellekordse juhendi järgi selgusid tulemused kahe vooru parema aja liitmisel. See hoidis pinget lõpuni. Määravaks sai rehvi valik. Seda oli väga raske teha, kuna kolonnis läbisõidul oli pinnas vihmamärg ja vahetult ennem esimese vooru algust hakkas sadama lörtsi. Niimoodi kujunes osades klassides lõpptulemus mitte ettearvatuks. 

SU Klassis tuli võitjaks Žigulil esmakordselt võistelnud Kalle Kruusma, kellele järgnesid Üllar Paas ja Stern Ilves. Stern Ilves oli rajal mossega ja sai jagu nii mõnestki kiiremast vaz tüüpi autost.

Moskvich Liiga arvestusklassis alistas rivaalid Urmas Roos, olles kiireim kõigis kolmes sõiduvoorus.

Teise tulemusega lõpetas etapi Argo Nurs ja kolmas oli Ermo Jeedas.

Silver Sõmer kes on varem sõitnud 2WD -V klassis, oli sellel korral Kiltsis stardis mossega, mille ta oli alles paar päeva ennem võistlust soetanud. Vestluses ütles Sõmer, et ta ei saa aru kuidas me nendega sõidame. Kalle Kruusma andis talle näpunäiteid kuidas auto juhitavust parandada, mis lubatud, mis mitte ning eks näeme edaspidi kuidas Silveril läheb.

Urmas Roos oli Hepa karika arvestuses ka kõige kiirem SU klassi auto.

Ebaõnne koges vist kõige enam 2WD-S klassis sõitnud Martin Juhe, kes avavoorus võttis oma BMW-ga maha käejämeduse puu, mis oli õnneks maha sadanud vihma tõttu pehme pinnase sees. Eksimusi ja sõiduvigu tuli ette teistelgi ning nii said kriimustada (näiteks 4WD klassi sõitjate Helmet Palmi ja Jaan Tammori autod).

Etapivõidu ja parimad punktid kummaski võistlussarjas teenis 4WD klassis Jaan Tammor. Viimastel aastatel konkurente sagedasti alistanud Helmet Palm platseerus alles kolmandaks. Tema eest napsas 9 sõitjaga 4WD klassis teise poodiumikoha Aiko Aigro.

2WD-S klassis saavutas võidu Hondal sõitnud Enn Kasari. Teine koht kuulus värskelt Moskvitšide klassist üle kolinud Marko Kukuškinile, kellele oli uus auto veel harjumatu. Kolmanda tulemusega lõpetas laupäevase võistluse üle 1,6-liitrise mootorimahuga tänavasõiduautode masinaklassis Eero Labotkin.

Klassis 2WD-V lõpetas võidusõidu esikohaga Argo Kästik, kes edestas konkurente kõigis kolmes sõiduvoorus. Risto Laanisto oli teine ja Karel Tölp kolmas.

Naiste omavahelises mõõduvõtus sai konkurentidest jagu Marin Aarn Volkswagenil. Teise tulemuse sai kirja Nissanilt Honda rooli kolinud Sirje Potisepp. Kolmanda kohaga pidi leppima Tiina Ehrbach.

Kümne võistlejaga kuni 18-aastaste noorte masinaklassis võttis võidu Sander Siniorg. Kolme sekka mahtusid sedakorda veel Kasper Koosa ja Rutmar Raidma. Rutmarile oli antud võistlus kolmas, kus ta ise roolis oli ja tulemusega võib igati rahule jääda.

Võistluse korraldas MTÜ Igaühe Terviseklubi.