Kalender

Kehalise kasvatuse õpetajate tegemised

 23. oktoober algas Haapsalu Kolledžis, kus terviseõpetajate ainesektsioon andis infot oma tegemistest, tänati parimaid ning  jagati uue õppeaasta tegevused.

Talis Vare tegi sissejuhatava loengu Tervisedenduse ja Rehabilitatsiooni Kompetentsikeskuse (TERE KK) tegemistest ning viis meid tutvustavale  ringkäigule  muda- ja disainilaborisse.

Seejärel koguneti Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskusesse, kus Priit Eelmäe pidas kaasahaarava  loengu maja ajaloost  ja  olemasolevatest ning tulevastes tegemistest. Suurepärane uudis oli see, et HNRK annab panuse ka spordimeditsiini valdkonna edendamiseks ja juba novembris avaneb võimalus noorsportlaste ja  harrastussportlaste meditsiiniliseks spordikontrolliks. Esialgu küll spordikooli õpilastele, uuest aastast  teenus laieneb.


Kadri  Englas tutvustas ringkäigul kõnnilabori erinevaid võimalusi, käimisrada, füsioteraapiavõimalusi, abivahendikeskust  jm huvitavat.  Päev lõppes õpetajate  füsioterapeutide kohtumisega võimalikust koostööst ja küsimuste – vastuste ringiga. Foto Ülle Lass

1.novembril sõits 15  Läänemaa kehalise kasvatuse õpetajat ja sporditegelast õppereisile Viljandimaale, kus koostöös Viljandimaa kehalise kasvatuse ainesektsiooniga tutvuti erinevate sportimisvõimalustega.


Heimtalis tutvustas Tiia Parik (5-klassijuhataja, endine TPedI võimlemise õppejõud)  renoveeritud mõisakooli ja kõrgelt tunnustatud,  tõeliselt  omapärast spordihoonet, mille ehitas vanast mõisa ringtallist arhitekt Peep Jänese projekti järgi firma Eviko. Foto Ülle Lass

Seejärel oodati meid Viljandi sõudebaasis, kus tuntud sõudetreener Ruth Vaar tutvustas uuemaid ja vanemaid sõudepaate ning treeningtingimusi. Kutsus meid soojemal ajal tagasi Hollandi vanahärra kingitud matkapaatidega matkama.

Kohtumine Viljandi Spordikooli direktori Andres Kallavusega, kes tutvustas spordikooli ja spordiliidu tegemisi. Vastas küsimustele ja juhatas meid edasi Viljandi Gümnaasiumi, kus kehalise kasvatuse õpetaja Kristiina Jürisson tutvustas kehalise kasvatuse õppetöö korraldust Viljandi Gümnaasiumis ja tegi uues, septembris avatud riigigümnaasiumis huvitava ringkäigu.


Squashiväljakul. Foto Ülle Lass

Päev jätkus Tääksi spordiklubis, mis valmis 2010. aastal Toomas Aavasalu eestvedamisel. Hoones on Viljandimaa ainuke squashi ehk seinatenniseväljak, jõusaal, suusalaenutus, puhkeruum, riietusruumid ja kaks sauna. Toomas Aavasalu tegi osalejatele lühitutvustuse squashist ja nii mõnigi arvas, et ka Haapsalus oleks selline väljak hädavajalik!

Väga tiheda ja sisuka päeva pani meile kokku Viljandimaa kehalise kasvatuse ainesektsiooni juht, Eesti Koolispordiliidu poolt valitud  2013 aasta spordisõbralikum õpetaja Raina Luhakooder.

Järgmise üritusena on kavas veidi pidulikum aastalõpuseminar.

 
Leelo Paju
Läänemaa kehalise kasvatuse ainesektsiooni juht