Kalender

Kehalise kasvatuse õpetajate aastalõpuseminar

Läänemaa kehalise kasvatuse ainesektsioon koostöös Läänemaa ujumisklubiga korraldas kehalise kasvatuse ja lasteaedade liikumisõpetajatele, treeneritele ning spordisõpradele AASTALÕPU SEMINARI.
 
Aivar Haller rääkis huvilistele teemal "Spordi roll koolis ja ühiskonnas tervikuna". 

„Sport kätkeb endas erakordset võimalust, õpetamaks noort inimest kaotama ja võitma, edu saavutama läbi individuaalse pingutuse ja koostöö, kogema keha, vaimu ja tahte ühtsust … Sport kätkeb endas midagi palju enamat, kui me seda esmapilgul hoomame.  Paraku on meie arusaamad spordi olemusest ja otstarbest aja jooksul väga üheülbaliseks et mitte öelda primitiivseks kujunenud. Miks? Kas seda on vaja muuta? Kas ja kuidas on seda võimalik muuta? Nendel teemadel arutletigi.

Mõned kõlama jäänud mõtteterad:
 – Absoluutselt kõikidel lastel on anne. See tuleb üles leida.
 – Suhete õpetamine peaks olema koolis õppeainena!
 – Teadlikkusega suudame jälgida probleemide tekkimist koolis.
 – MIKS? – see on kõige olulisem küsimus ja sellele peab olema alati vastus…
 – Väärtustama peab koostööd: see võti on õpetajate käes.
 – Sa saad kedagi aidata alles siis, kui saad aru, millest ta aru saab!
 –  Sul võivad koolis olla väga head tingimused sportimiseks, spordi tegemist toetav kooli juhtkond… aga ÕPETAJA TEEB KOOLIST KOOLI!
 – Haridus – see on valmisolek eluks (valmisolek = oskus ette näha ja ära tunda).

Aivar Haller (endise sportlasena) on  tuntud koolitaja ja sportlaste suurepärane nõustaja. Aivar Haller on muuseas ka Läänemaa noorvehkleja Nelli Paju nõuandja!

Päeva teine osa veedeti Haapsalu Veekeskuses, kus teemaks ujumise algõpetuse programmist tulenevalt oli "Mängud vees". Õpetajaks oli Haapsalu Ujumisklubi treener Marina Vallik.