Kalender

Karl-Adam Kaustelilt hõbemedal juuniorite Eesti meistrivõistlutelt

 Selle tulemusega pääses ta finaali kolmanda tulemusega. Esimesel kohal oli põlvalane Peeter Olesk 571 silmaga (uus Eesti rekord). Teine narvalane Andrei Potašev ja kohe kannul järgmised 549 ja 548 silmaga.  Esikoht oli selge. Lahtine veel ülejäänud medalite saatus. Karl alustas finaali laskmist (kokku 10) väga kindlalt ja esimese 5 lasuga tuli 49 silma. Sellega oli teiste ees piisav edumaa. Viimased 5 finaalilasku lasi ta kindlatele üheksatele ja tasuks hõbemedal.

 

Tüdrukute õhupüstolis sai Regina Lukk 330 silmaga 8.koha ja Liisa Peet 329 silmaga üheksanda. Regina pääses viimasena edasi finaali. Koht, millelt langeda ei ole võimalik. Hea laskmise korral ainult tõusta. Elus esimest korda lastud finaal ei sujunud meie laskurile mitte kuidagi. Üks lask läks isegi „piima järele”. Kokkuvõttes 8.koht.

 

Neidude õhupüssis kordas oma eelmise aasta kohta Eva-Liisa saag, olles 372 silmaga 9.kohal. Nagu eelmiselgi aastal jäi tal finaalikohast puudu ainult 1 silm.

 

Noormeeste õhupüssis sai Kristjan Tiitsma 11.koha 542 silmaga. Peale põhivõistlust oli 8.-11.kohani neljal laskuril võrdne silm. Laskmisreeglite järgi tuli viimasele finaalikohale nende vahel SHOT-OFF ( 5 lasuline lisaseeria parima selgitamiseks). Samuti esimest korda ümberlaskmisel osalenud Kristjanil ebaõnnestus kolmas lask. Sõrm läks asendi sissevõtmisel vastu päästikut ja 3 silma. Lootus edasi pääseda kustus.