Kalender

Kalju Aigro võistles tennise superseenioride MMil

 

Eestist võttis osa kaks võistkonda, mehed 60+ ja mehed 65+. Viimases osales ka Haapsalu tenniseklubi liige Kalju Aigro.

Turniir oli väga osavõturohke, vanim vanuseklass oli 80+ ja kokku kõigis vanuseklassides osales 708 mängijat üle maailma.
Kalju vanuseklassis oligi individuaalturniiril kõige rohkem osalejaid – 128 mängijat nagu Suure Slämmi turniiridel.

Kalju oli ühes võistkonnas koos tallinlaste Sven Evingu ja Ants Sepaga. Eesti võttiski osa ainult võistkondlikust turniirist, sest turniir koos individuaalvõistlusega kestis kokku 2 nädalat, milleks meie meestel ei jätkunud raha ja aega.

65+ vanuses osales 30 maad, kes olid jagatud alagruppidesse. Eesti sattus ühte alagruppi Iirimaa ja USAga. Üks kohtumine koosnes kahest üksikmängust ja ühest paarismängust. Iirimaaga mäng oli edukas, meie esinumber Sven Eving võitis Iirimaa esinumbri Deery Aideni 6 : 3, 6 : 3, Ants Sepp kaotas Lucas Georgele 4 : 6, 1 : 6, kuid paarismängu nad võitsid.

USAle Eesti vastu ei saanud ja see ei olnud ka mingi üllatus, sest USA on alati selle turniiri võitnud ja nii juhtus ka sel aastal. Kalju Aigro vastane oli oma vanuseklassi maailma jooksvas edetabelis 6. kohal olev James Parker, kelle vastu meie mehe praegune mänguklass veel ei hakanud. Tagajärjeks 0 : 6, 0 : 6. Kuna Eesti sattus loosiga kolmesesse alagruppi, jõudsid nad ühe võiduga mängima 9.–16. kohale.

Esimeses mängus tuli vastu võtta kaotus Hollandilt 0 : 2, kuid järgmist vastast Rootsit suudeti üllatada. Otsustav paarismäng suudeti võita pärast tasavägist 6 : 7, 7 : 6, 6 : 4, kusjuures rootslased olid teises setis ees juba 5 : 2 ja 40 : 0. Rootslased olid nii löödud, et loobusid isegi parast mängu ühispildile tulemast.

Viimane mäng Kanadaga selgitas 13. koha omaniku. Esimest reketit mänginud Sepp kaotas kiirelt kanada mängijale Hy Glickile 0 : 6, 1 : 6. Kalju Aigro aga võttis MMilt oma esimese setivõidu, olles üle Donald McCormickust 6 : 1. Edasi küll nii hästi ei läinud, järgmise kahe seti tulemus oli 6 : 0, 6 : 0 kanadalasele, kuid setivõit oli juba tõsiasi ja Eesti 14. koht 30 võistkonna hulgas väärt tulemus.

Kokkuvõttes jäi Kalju igati turniiriga rahule, mängukogemusi tugevate vastastega mängust lubas ta igal juhul kindlasti kasutada järgmistel aastakümnetel uute vastastega kohtudes.

Vello Kuhi