Kalender

Kairit Olenko katkestas kurtide MMil seitsmevõistluse, kuid võitis hõbemedali

 

Pärast seitsmevõistluse teise päeva esimest ala kaugushüpet juhtis Kairit Olenko teisel kohal olnud venelanna Klechkina ees 121 punktiga, kuigi oma rekordi graafikust oli maas 239 punkti.

Odaviset segasid aga valutav õlg ja kand, pealegi ületas lähim konkurent ennast, kirjutab Olenko blogi „Sport teeb imet…”.

Kairiti edu jäi enne jooksu +191 punkti, mis lubas kuldmedalit ka 18–19sekundilise kaotuse korral Klechkinale. Võidulootuse kustutas aga pärast esimese 200 m läbimist teravalt valutama hakanud kand, mis oli odaviskes kannatada saanud. Kairit Olenko suutis joosta veel 200 meetrit ja pidi seejärel katkestama.

„Peale jääkuubikute ei pakutud meile mingisugust abi ning tuli staadionilt ise minema longata. Kiire pealevaatamise järel õeldi, et achilleus on terve ja puhake, teipige jalga ning koju lennates minge uuringutele – ega kõige hullem soovitus ei olnudki, aga kohest haiglas käiku või uuringuid ei suudetud kuidagi korraldada,” kirjutab Olenko blogi.

„Kogu õhtu ja eilse vaba päeva oleme ravinud külmaga ning jalga teppinud, toetanud tavakäikude tarvis. Hetkeseisuga paistetust ei ole ja annab kannale käijes toetuda ning ka pöidadel vaikselt joosta. Väga ebatõenäoline, et 100 m tõkkejooksus Kairit osaleb, oda viskamine tundub veel kuidagi reaalsem võimalus olevat, kuid lõpliku ülevaate annab alles võistluspäev, kui jalg teibitud ja proovid tehtud. Selge on see, et vigasena võistlema või vigastust hullemaks tegema ei ole mõtet minna, kui vaja, tuleb rasked otsused teha tuleviku suhtes kerge südamega. Kokkuvõtteks teistel aladel võidetud edupunktid tõid autasuks ilusa hõbedase medali,” kirjutab blogi.