Kalender

Kaidi Saarna pronksmedalil Eesti meistrivõistlustel

Eesti õhkrelva meistrivõistluste formaat on endiselt sama. Kuna tahtjaid on palju pääseb lõppvõistlusele viimase kuue kuu tulemuste põhjal igas harjutuses 18 paremat laskurit. Läänemaa laskureid oli nimekirjas väga arvukalt. Meeste püssis: Marek Tamm, Kristjan Kruusing, Kristjan Tiitsma. Meeste püstolis: Arles Taal., Jaago Kajalainen. Naiste püssis Marelle Ira. Kõige arvukamalt naiste püstolis: Kaidi Saarna, Triin Kuusik, Kaisa Kuusik, Küllike Sinisalu, Kerli Neljas. Erinevatel põhjustel kõik meie laskurid ei sõitnud Narva osalema lõppvõistlustel. 

Narvas toimunud võistlustel selgus eellaskmisega 8 paremat, kes seejärel  asusid selgitama medaliomanikke. Meie laskuritest osutus kõige edukamaks naiste õhupüstolis 40 lasku Kaidi Saarna. Eelvõistlusega sai ta kokku korraliku 372 silma, mis oli teine tulemus. Kahjuks ei õnnestunud finaal seekord kõige paremini ja lõppkohaks tuli naiste arvestuses kolmas koht. Temast eespool olid narvalane Veera Rumjantseva, kes on esikümnes ka Euroopa maastaabis ja teine viljandlanna Marit Neudorf. Samas harjutuses lasi uue hiilgava isikliku rekordi 361 silma Kaisa Kuusik. Vaid 1 silm jäi finaalikohast puudu ja tasuks 9.koht. Eelmisel nädalavahetusel juuniorite meistriks tulnud Kerli Neljas sai kokku 340 silma, mis andsid 15.koha. Täiskasvanute tase on midagi muud, kui juuniorite jõuvõtmine.

Meeste õhupüssis 60 lasku võis oodata Marek Tamme pääsemist finaali ja osalemist medalite jagamisel. Paraku poolhaigena võisteldes ei olnud minek selline nagu tavaliselt. Kokku 559 silma ja 10.koht. Kristjan Tiitsma sai kokku 555 silma ja 12.koha. Üllatas Kristjan Kruusing, kellele lõpptulemus 564 silma andsid viimasena koha 8 parema hulgas. Finaali laskmine kulges aga suurte raskuste ja vaevadega ning lõppkohaks jäigi see sama 8.koht.

Meeste õhupüstolis suutis oma eelmise ebaõnnestumise ja finaalist väljajäämise heastada Arles Taal. Põhivõistluse 561 silma viisid neljanda tulemusega finaali. Finaallaskmise „Ameerika mäed” andsid lõppprotokolli igati tubli 6.koha.

Lisaks jõudis Arles kaasa lasta oma südamealal- liikuva märgi harjutuses. Harjutus mille nimetus oli algselt oli õhusiga ja irvhammaste poolt ristitud „õhuroti” harjutus. Arles sai kokku 477 silma ja 4.koha.