Kalender

Kaia Kanepi sai aasta teise WTA turniiri võidu

Kaia Kanepi (WTA 34.) kaotas avaseti 3:6 ja oli lähedal terve mängu kaotusele, kui Carla Suarez Navarrol (WTA 58.) oli teise seti kiires lõppmängus kaks matšpalli. Kaia võitis selle siiski 7:6(6), kuid kolmandas setis oli Kanepi tagaajajarollis seisuni 4:4, võitis siis enda pallingu ja murdis vastase oma – setivõit 6:4 ja terve turniiri esikoht.

“Esimeses setis alustasin hästi ja siis olukord pööras. Vastane hakkas rohkem punkte saama, mina eksima. Terve seti mängisin niimoodi ära, et püüdsin olla agressiivne, aga midagi ei tulnud välja. Vastasel tuli kõik välja ja vaikselt hakkas pall veerema tema poole. Iga kord kui midagi tahtsin teha, siis ma eksisin. Ma mõtlesin, et kui ma nii jätkan, siis ma kaotan selle mängu kahes setis ja võin juba lennukile minna,” kommenteeris Kanepi mängu oma koduleheküljel.

“Teise seti keskel muutsin oma mänguplaani, hakkasin pikemaid punkte mängima, tõstma talle kõrgemaid palle tagantkäe poole. Natuke muutusin emotsionaalsemaks, hakkasin endaga rääkima, näitama emotsioone välja, et kuidagigi proovida mängu sisse saada. Mäng läks tasavägisemaks. Kiires lõppmängus mängisin igat punkti – mõtlesin siis, et täitsa lõpp, ma tahan, et tuleks otsustav sett, et saaks veel väljakul olla,” lisas ta.

“4:4 pealt ma tundsin, et vastane hakkas väristama ja minul oli vaja mängida julgemalt,” iseloomustas Kanepi kolmanda seti käiku.

Kaia Kanepi järgmine turniir Madridis juba algas. Kaia esimese ringi vastane on Lucie Safarova (WTA 21.) ning mäng peetakse tõenäoliselt esmaspäeval. “Homme võib-olla saan puhata, aga ülehomme on kindlasti mäng,” ütles Kanepi.

Esmaspäeval avaldatavas maailma edetabelis tõstab turniirivõit Kanepi tagasi maailma 30 parema sekka, tõenäoliselt 26.–28. koha kanti.