Kabeuudiseid ruudulise laua äärest

Peale suvevaheaega käisid meie kabetajad.

7. juulil 2012. a. Hiiumaa 28. lahtistel esivõistlustel tuli Hiiumaa meistriks kohalik Suurmeister Raivo Rist. Teiseks tuli meistrikandidaat Saaremaalt – Rein Kirst, kolmandaks meistrikandidaat Tallinnast -Taivo Rist, neljandaks Haapsalu linna meister Renee Pajuste. Kuuendale kohale tuli meie parim naine Marina Ivanovitš ja meie parimad noored Dan Taidla ja Ketlin Õunap jäid jagama 11-12 kohta.

14.-15. juuli käisid meie naiskabetajad Pärnus Erna Sauga XXVI mälestusturniiril kabetamas, meie Marina Ivanovitš jäi jagama 1-2 kohta kohaliku meistrikandidaadi Juta Raudseppaga.

Meie teine naiskabetaja Viive Pärna tuli 8. kohale. Tüdrukute arvestuses tuli Leanika Pärna neljandaks, Laura Latik kuuendaks ja Merlin Murumäe seitsmendaks.

Tüdrukud kabelaua taga Polina Sergi mälestusvõistlusel. Foto Ülle Lass

8. septembril 2012. a korraldasime  Polina Sergi III Mälestusturniiri, kus osales rekordarv mängijaid- 24, 9naist ja 15 tütarlast üle Eesti. Mängima olid tulnud naiste ja tütarlaste parimad mängijad. Mängud toimusid Haapsalu Sotsiaalmajas, korraldatud oli näitus Polina Sergi kabetegevuse kohta, võistlused avas Spordiliit Läänela esinaine Ülle Lass ,kes avaldas heameelt tütarlaste osavõtu üle. Võistlejaid tänas ja avaldas head meelt aktiivse osalemiseüle Polina tütar Valli Ilumäe- Serg. Kohal oli ka ajaleht Lääne Elu fotoreporter. Võistluse võitis Eesti MV kolmas, meistersportane Piret Viirmaa Paidest, teiseks tuli Marin Ivanovitš Läänemaalt ja kolmandaks eelmise aasta võitja Janne Mumme Nõmmelt, Eesti Meister Kaari Vainonen jäi neljandaks , Viive Pärna Taeblast tuli kuuendaks.Tüdrukute arvestuses tuli esimeseks Lasnamäe mängijad Annali Trees ja teiseks Britta Koorem, kolmanda koha võitis Ketlin Õunap Haapsalu Gümnaasiumist.

Täname sponsoreid perekond Sergi, Haapsalu Uksetehast, Haapsalu Sotsiaalmaja ja Lääne Maakonna Spordiliit Läänelat, kes aitasid üht toredat turniiri läbi viia.

Eesti Meistrivõistlustest Minikadettidele 2012 võttis osa 16 kabetajat Läänemaalt, tüdrukutest oli meie parim Õunap Ketlin (Hg) 4. kohaga, medali saamist segasid kaotused Eesti meistrks tulnud Britta Kooremile ja teise koha võitnud Karmen Vagulale, Andra Reidla (Uuemõisa Algk) 8. koht, hea tulemus esmakordselt suurturniiril mänginud sportlasele, Laura Latik (Hg) 12. koht, Annabel Pindmaa (Uuemõisa Algk) 16. koht, Andrea Ojamu (Hg) 19. koht, Anna Maria Trauser (Hg) 20. koht ja Mona Liinat (Uuemõisa Algk) 22. koht.

Poistest parim oli Dan Taidla (Uuemõisa Algkoolist) 5. kohaga (3-6 koha jagamine, medali saamist segas 1.  vooru kaotus turniiril 11-ks tulnud mängijale). Kiitma peab ka Kermo Ilaud Uuuemõisa Algkoolist, kes saavutas 50 % võimalikest punktidest ja tuli 18. kohale. Tublid olid Devid Tagirovs oma 20. kohaga, Markus Anet (Haapsalu Gümnaasium) 21. kohaga, kes ka said 50 % punktidest.

22.  kohale tuli Keio Laursoo (Uuemõisa Algkool), Kert Kallas. Romel Rautam (Haapsalu Gümnaasiumist), Reio Kaldoja, Uku Tikerpuu, Reio Iilau (Uuemõisa Algkoolist) jagasid kohti 25-31.  Tulemustega tuleb rahule jääda, esmakordselt mängisid nemad Eesti MV ja endast 3 aastat vanematega.

Läänemaa Kabeklubi soovib noorkabetajatele jätkuvat indu treeninguteks.

Järgmine turniir, Uno Lintsi III Mälestusturniir,  toimub 20 oktoobril kell 11, Haapsalu Sotsiaalmajas, Kastani tn. 7, ootame külalisi ja Läänemaa kabetajate aktiivset osavõttu.

Kaberingid  töötavad
teisipäeviti Haapsalu Gümnaasiumis kella 13-16, treener Kalev Randlaine,
Noortemajas, Kastani tn. 7  teisipäeval, neljapäeval, laupäeval kell 18, treener Marina Ivanovitš,

Teisipäeviti ootame täiskasvanuid kabetajaid mängima ja maailma asju arutama Haapsalu Sotsiaalmajas Kastani tn. 7 kell 18, treener Haapsalu linnameister Renee Jaaniste.

Reedeti kell 13- 15 töötab kabering Uuemõisa Algkoolis, treener Kalev Randlaine.

Toredate kohtumisteni ruudulise laua taga soovib Läänemaa Kabeklubi!