Jäärajasõidu hooaeg on selleks aastaks lõppenud

Talv tuli hilja, kuid tegi hea jää. Nii toimuski esimene võistlus sellel aastal uuel kohal juba 26. jaanuaril ning teine võistlus 9. veebruaril Virtsus.

Et asi oleks täpne ja korrektne, kasutati tänavusel esimestel võistlustel elektroonilist ajavõtmist. Nii oli ka plaanis ka ülejäänud võistlustel.

Esimesele võistlusele registreerus 112 võistlejat seitsmes võistlusklassis ja teisele Virtsu etapile 90 võistlejat. Seega osales sarjas 202 inimest. Läänlasi oli kahe sarja peale stardis 57, mis on väga hea tulemus.

Läänlasi oli mõlemal võistlusel stardis kõigis seitsmes võistlusklassis.

Meid saatis edu esimesel võistlusel, kus esiveolistel sai esikoha Valmar Gilden, Sander Ilves võitis SU-klassis, tagaveolistel saavutasid Jüri Hinsberg, Lauri Rodi ja Rico Rodi kolmikvõidu, naiste klassis võitis Piret Gilden ning 4WD-klassis sai Raido Pärn kolmanda koha.

Teisel etapil Virtsus sai Rainar Leibak 4WD klassis teise, Ain Laiverik kolmanda ja Raido Pärn neljanda koha. Esiveoliste klassis oli Valmar Gilden kolmas, tagaveolistel Siim Hiieväli teine, naiste arvestuses Piret Gilden teine ning Britta Põldäär kolmas.

Kokkuvõtvalt oli karikavõistluste arvestuses meie sõitjaid esikolmikus igas klassis.

Esiveolistel võitis Valmar Gilden, kusjuures klassi kolmas mees oli Pärnumaa mees Valdo Urb oma vana Saab 96ga. Tagaveolistel võidutses Jüri Hinsberg ning Lauri Rodi oli teine.4WD-klassis sai Raido Pärn kolmanda ning J-18-klassis Kaido Märss samuti kolmanda koha. Naistest oli Piret Gilden esimene ning SU-klassis sai Sander Ilves teise koha.

Väga tore oli, et 4WD-autodel oli stardis ka naisi ning nad ei jäänudki oma klassis kokkuvõttes viimasteks. 23 sõitja seas sai Katrin Hattu 20. ning Merlin Korpe 21. koha.

Plaan on järgmisel aastal liita sarjaga veteranide klass, et 60aastased ja vanemadki saaks omavahel jõudu proovida.

Tulemused karikavõistluste arvestuses.

Tulemused meistrivõistluste arvestuses.

Vaatamata sellele, et hooaeg jäi lühikeseks, oleme rahul. Kuigi kripeldama jäi hooaja ootamatu lõpp, sest Saunja lahe jää on enam kui 40 cm paks, aga maavanem on merejäale mineku keelanud ning see tõsiasi tõmbas sarja jätkumisele kriipsu peale.

Veel toimus Läänemaal Nigula Auto– ja Motoklubi eestvedamisel Tikkri Motorsport talvekarikas 2014.

Edukaks kujunes see sari Igaühe Terviseklubile. J-18 klassis sai selle klubi liige Martin Jaanus teise koha, tagaveolistel võitis Kalle Kruusma ning veteranide klassis sai Hillar Kruusma kolmanda koha.

Korraldajad tänavad oma toetajaid ja võistlejaid ning loodame uuel talvel paremat.

Võistlejatele niipalju teadmiseks et uuel talvel peavad nad endale soetama Autospordi veebilehelt kas Rahvaspordi võistlejakaardi või Rahvakrossi võistlejakaardi, mis tagab kindlustuse kolmandate isikute vastu, kui sõitja tekitab kellelegi kahju. Ilma selliste kaartideta sarjades edaspidi enam osaleda ei saa.

Käesoleva aasta sarjade lõpetamine algab 24. veebruaril Taebla keskkooli aulas kell 12.