Kalender

Haapsalus tulid Eesti kabemeistriks Argo Unnuk ja Piret Viirma

 

Eesti meeste 59. meistrivõistlustel rahvusvahelises kabes saavutas esikoha Argo Unnuk, kes kogus 12 punkti. Teisele kohale tõusis 10 punktiga suurmeister Urmo Ilves. Kolmanda koha saavutas Riho Teinemaa, kogudes 9 punkti.

Eesti naiste 42. meistrivõistlused rahvusvahelises kabes võitis 13 punktiga Piret Viirma. Kaari Vainonen tuli teiseks, 12 punkti, ning kolmanda koha saavutas Veronika Pikkel, 9 punkti.

Võistlustel osales 22 kabetajat, neist 14 meest ja 8 naist.

Tulemused: Mehed. Naised.

Eesti Kabeliit asutati 22. aprillil 1990. Rahvusvahelise Kabekonföderatsiooni (FMJD) liikmeks võeti Eesti Kabeliit vastu 19. oktoobril 1991.

Eesti Kabeliit on Euroopa Kabekonföderatsiooni (EDC) asutajaliige 13. augustil 1998, mis asutati samuti Tallinnas ning on Eesti Olümpiakomitee liige.

Eesti Kabeliidul on 14 liikmesklubi. Eestis harrastatakse mitut kabeliiki, kõige suurema kandepinnaga on vene kabe ja rahvusvaheline kabe (vastavalt 64-ruuduline ja 100-ruuduline kabe). Aktiivseid kabe harrastajaid on Eestis üle 1 000.

Eestis on palju kõrgetasemelisi kabetajaid, teiste seas kolm rahvusvahelist suurmeistrit: Urmo Ilves, Arno Uutma ning Kaido Leesmann.