Haapsalu Põhikool võitis kergejõustiku 2. liiga

Haapsalu Põhikooli esindas 16 kergejõustiklast.

6-7 klassi tüdrukutest võitis Adele Lass kulla kõige napimalt 60m jooksus 8,55-ga Anna-Maria Vjazemski 8,56 ees.

Lisaks võitis Anna-Maria Vjazemski kulla kaugushüppes 4.76-ga ja Adele Lass sai pronksi palliviskes 44 meetriga. Reneli Saumets võitis 600m jooksu tulemusega 1.51.64 ning Kati Olesk oli palliviskes 6-s.

Poistest sai kaks kuldmedalit Kevin Sakson. Ta võitis 60m jooksu  ajaga 7,80-ga. Lisaks sai ta kulla kaugushüppes 4.87-ga. Siim Suitsberg oli kaugushüpes ja 60m jooksus 5-s. Palliviskes sai Andre Kaja 2. koha 62 meetriga ja Morten Saar oli 3-s 61 meetriga. Andre Kaja jooksis hõbedale 800m jooksus tulemusega 2.33,97.

7-8 klasside arvestuses näitasid poisid paremaid tulemusi kui tüdrukud. Kristo Simulask võitis kõrgushüppe 1.85-ga, millega oleks saanud võidu ka esiliigas, samuti sai ta hõbeda kaugushüppes 5.73-ga. Andre Proosväli oli 100m võitja 11,68-ga ning kaugushüppes oli ta 5-s. Siim Pikkaro oli 1500m joksus 5-s ning Oliver-Erik Suik 100m jooksus 12-s.

Tüdrukutest sai Lisete Ulla kuulitõukes pronksi 9.23-ga ja Simona-Liisbet Seppi kaugushüppes pronksi 4.37-ga. Johanna-Maria Koplik oli kõrgushüppes 1.35-ga 5-s ja Liset Loderaud 100m jooksus 8-s.

Võistluse viimase alana toimunud Väike-Rootsi teatejooksu võidukas nelikus jooksid kullale 2.22,49-ga Adele Lass, Andres Proosväli, Anna-Maria Vjazemski ja Kristo Simulask.

Haapsalu Põhikooli kergejõustiklased võitsid kindlalt 2. liiga ning järgmine aasta võisteldakse juba esiliigas.