Haapsalu jääraja III etapp möödus kiirelt

Mere poolt olid korraldajad teinud rada juurde ja nii oli võistlustrassi pikkuseks 4,1 km. Ilm pööras laupäeva õhtul tuisule ja nii tuli varahommikul muuta kahte kurvi, mis olid täis tuisanud. Terve päeva tegi pinnatuisku, aga kuna oli tihe liiklus, püsis rada kogu aeg lahti. Kuna rajal olid rajatähised, siis tuli nii mõnelgi karistussekundite saamisel kohti loovutada, kuna puude lisas ajale 10 sekundit.

Tore, et tuleb noori, kel puudub juhtimiskogemus – jää peal saab libedasõitu harjutada. Nii oli oma esimesel võistlusel Martin Jaanus, kellele andis oma VAZ-2105 Kalle Kruusma. Mõne korra oli Martin Madis Kruusma juhendamisel seda rada saanud proovida, oma esimesel võistlusel jäi Martin küll viimaseks, aga küll kogemused ikka midagi annavad, sest ta suutis autot päris normaalselt valitseda.

Tore oli, et nädala sees rada proovimas käinud mehed olid ka sellel võistlusel stardis. Läänlastel läks päris hästi. 4WD klassis saavutas Rainar Leibak 3. koha, kaotades sel korral teisele mehele 1 sekundiga. Esimene oli Raul Põdersalu ja teine Siver Sõmer.
Karikavõistluste arvestuses on Rainar teine ja meistrivõistluste arvestuses esimene.

Esiveoklassis käis tihe rebimine KR Racingu meeste vahel ja sel korral tuli kaks esimest etappi võitnud Valmar Gidenil alla vanduda Rene Kannistele ja Marek Järlakile. Hetkseisuga on Valmar Gilden nii karika- kui ka meistrivõistluste arvestuses esimesel kohal.

Tagaveoklassis olid läänlased Reigo Kleemann ja Marko Kukuškin vastavalt 3. ja 4. Karikavõistluste arvestuses on nemad 2. ja 3. – juhib Herki Ilves – ning meistrivõistluste arvestuses 1. ja 2.

SU-klassis võitis kolmanda etapi järjest Sander Ilves, teine oli Kristian Pints ja kolmas Kalle Kruusma. Nemad juhivad ka karikavõistluste arvestuses oma klassis, päris südit sõitu on näidanud Oliver Laug ja kõik teised Läänemaa poisid.

J-18 klassis oli sel korral parim Keven Serbin, võites Kenert Saare ja Egert Jakobi ees. Egerti ajad on olnud juba teist etappi nii head, et kui ta sõidaks SU-klassi, oleks ta ka seal poodiumil.

Naiste klassis tegi esimese võistluse kaasa Triin Laiverik Mazda 323 GTX-ga ja võitis kaks esimest etappi esimene olnud Piret Gildenit, kolmas oli Katrin Hattu. Läänemaa sarjas on nii, et naised sõidavad segamini esiveoliste ja neliveoliste autodega, kuna ei saa sundida naisi ostma jäärajavõistluse jaoks esiveolist autot – see on ikka pigem nii, et igaüks tuleb oma autoga ja tunnetab seda jääl. Kuna õrnemat sugu on rajal vähe, siis on tore neid võidusõitmas näha.

Nüüd tuleb sarjas väikene paus, kuna algab rahvasprindi ja rahvaralli hooaeg, kus osalevad nii sarja korraldajad kui ka võistlejad. Järgmine, IV etapp toimub Virtsus 10. veebruaril ja viimane, V etapp on planeeritud jälle Haapsallu 17. veebruarile, pärast seda toimub ka pidulik lõpetamine.

Kui keegi soovib vahepeal võistelda, siis juba järgmisel pühapäeval on rajal AG Talvekarika võistlus. Infot selle võistluse kohta saab siit.

Kui tuul vaiksemaks jääb, teeme jälle raja lahti. Infot Läänemaa 2013 meistri- ja karikavõistluste kohta jäärajas leiab Igaühe Terviseklubi kodulehelt ja www.rally.ee lehelt.

Seniks aga tänavad korraldajad kõiki, kes on toeks selliste ürituste korraldamisel. Tore, et rada kasutatakse libedasõidu koolitusteks.