Haapsalu Gümnaasiumi võistkond jäi TV-10 olümpiastardi finaalis napilt 4-ks

Haapsalu Gümnaasium alustas mitmevõistlust 21 finaali jõudnud kooli seas 4 –lt kohalt. Pärast esimest päeva olime tõusnud 3. kohale, kuid vahed eelneva ning järgneva kooliga olid väga väikesed.

Nooremate tüdrukute vanuseklassis tegi väga hea võistluse Anna-Maria Vjazemski, kes tuli 4114 punktiga 12-ks 46 võistleja seas. Anna-Maria hüppas kaugust 4.40 ning sai 1.46-ga kõrgushüppes 2 koha. Reneli Saumets sai 14 koha, joostes paremuselt teise aja 60m tõkkejookus 10,12-ga. Adele Lass alustas esimest päeva edukalt palliviske 35.60-ga ning 60m 8,91-ga, kuid kahjuks pidi jalavalu tõttu enne viimast ala võistluse katkestama.

Nooremate poiste mitmevõistluses oli Kevin Sakson kogu võistluse 3 parema seas, kuid pärast kõige nõrgemat, ala 1000m jooksu langes ta 4-ks 5004 punktiga. Kevin võitis  60m tõkkejooksu 9,81-ga ning oli teivashüppes 2.52-ga teine, kõrgushüppes (1.42) ja kettaheites (29.29) oli ta paremuselt kolmas. Kristofer Kikut oli 38 võistleja seas 20-s, võisteldes endast aasta vanematega.

Vanemate tüdrukute seas tegi väga hea võistluse Madli Rahuvarm, kes võitis kettaheite 29.74-ga ning oli kuulitõukes 9.41-ga esikolmikus. Kahjuks juhtus temaga õnnetus 600m alguses, kus stardirüseluses takerdus ta teiste jalgadesse ning kukkus. Kohtunikud lubasid tal küll uuesti joosta, kuid marraskil jalgade ning kätega Madli jooksis välja oma isiklikust rekordist 8 sekundit kehvema aja ning jäi napilt esikuuikust välja 7-ks 5645 punktiga. Lisete Ulla oli 14-s 5142 punktiga 35 võistleja seas.

Vanemate poiste mimevõistluses oli Kristo Simulask valutava jala kiuste konkusrentsis ning võistkonna huvides võistles lõpuni poole jõuga, lõpetades võistluse 16 kohaga. Väga hea tulemuse jooksis Kristo 60m tõkkejooksus 9,65-ga. Erki Mitman Noarootsi koolist oli 9-s, võisteldes endast aasta vanematega.

Haapsalu Gümnaasium kuulutati küll algselt koolidest kolmandaks, kuid hiljem avastatud vea tõttu lükkas Saarema Gümnaasium meid 130 punktise eduga siiski neljandaks.