Kalender

Haapsalu 8. triatloni võitis Toomas Lelov

 

Kella 11ks käis aga Väikese viigi ääres heitlikule ilmale vaatamata vilgas sebimine. Võistlejad tegid rattasõiduks ja jooksuks ettevalmistusi.

Rataste kõrvale pandi valmis rätik, kiiver ja nii ratta– kui ka jooksukingad. Suur osa võistlejaist oli end juba varakult kirja pannud, kuid registreerujaid jätkus ka kohapeale.

Veerand tundi enne keskpäeva kogunesid stardipaika lapsed, et kuulata viimaseid kohtunike selgitusi. Jahedas tuules dressides ja fliistekkides lapsed tekitasid vahutavat viigivett vaadates paljudes pealtvaatajates kaastundlikke pilke.

Otse enne keskpäeva viskasid lapsed, kes vanemate õhutusel, kes ise olusid trotsides dressid ja fliistekid õlgadelt ning astusid vapralt lainetavasse põlvist saati vette ja kõlaski stardipauk.

75 m ujumise järel tuli esimesena veest välja Paide Ujumisklubi esindaja Oskar Hanko. Poiss tegi elu kibedaks rattaraja (2 km) eessõitjal, kes pidi pingsalt pedaale tallama, et Hankol eest ära saada.

Pärast rattasõitu jooksurajale (400 m) läinud Oskar jõudis finišisse tagasi turvalise edumaaga järgmiste ees, lõpetades võistluse ajaga 7.18. Teise ja kolmanda koha said Suusaklubi Sula esindajad Argo Raie (7.39) ja Karel Kängsepp (8.08). Kiireim tüdruk oli Ida Tuule Jõgi Tartu ujumisklubist. Triatloni lõpetas 17 last.

Viigi kaldale ujumise stardipaika kogunes 87 täiskasvanud võistlejat, kes trotsisid tugevat tuult ja vihma. Täpselt kell 13 sumasid võistlejad vette ning alustasid 350 m ujumist. Kaldal kaasa jooksnud ergutajail oli tükk tegemist, et enne esimesi ujujaid kohale jõuda.

Veest tuli esimesena välja tugeva ujujana tuntud klubi Mees Marsilt esindaja Emeri Lepp, kes on varem ka Haapsalu triatloni võitnud. Sedakorda oli Emeril tõsine konkurent, kes ujumises sugugi maha ei jäänud. Vaid neli sekundit hiljem tuli veest Toomas Lelov klubist 21 CC. Kolmandana veest tulnud Kristjan Kosk (Suusaklubist Sula) ei tahtnud kahest esimesest sugugi maha jääda. Veest tulijaid jätkus kümmekonnaks minutiks pärast esimeste rattarajale minekut.

Rattasõitu (20 km) jätkus ka traagikat. Rattarajale liidrina läinud Emeri Lepp suurendas vahemaad teda jälitava Toomas Leloviga juba esimestel kilomeetritel tublisti. Ootamatu kukkumine aga röövis Lepalt vajaliku edumaa enne jooksu.

Jõudnud küll liidrina vahetusalasse, tuli jooksurajal (4 km) Lepal (52.33) Lelovile siiski alla vanduda. Kolmandana oli finišis Penthatloni esindanud Aivar Veri (54.18). Kiireim naine oli Kert Kesküla (59.48) Raudmehe klubist. Parim läänlane oli Jalgrattaklubi Paralepa esindaja Taavi Lehemaa (57.02).

Suurte triatlonis oli lõpetajaid 83, mis on enam kui eelmisel aastal. Kella 15 paiku alanud autasustamise ajaks leebus ka ilmataat ning pilve tagant asus välja piiluma päike.

Fotod Katrin Pärnpuu