Erki Mitman tuli Eesti noortemeistriks seitsmevõistluses

B-klassi 7–võistlus algas Erki Mitmanile hästi — ta jooksis esimesel päeval 60m 7,81ga ja hüppas kaugushüppes kolmandal katsel uue isikliku rekordi 5.97, saades seal ka alavõidu. Kuulitõukes jäi kirja teine tulemus 13.30, sest kaks pikka katset astus noormees üle, ning kõrgushüppes 1.64.

Teine päev algas 60m tõkkejooksuga, kus aeg oli 9,05. Teivashüppes püstitas Mitman 3.24ga uue isikliku rekordi. 1000 m jooksule läks ta juba kindla liidrina ja võitis Eesti meistri tiitli 4100 punktiga. Mitman edestas hõbemedali võitnud Erki Ernitsat 197 punktiga.

See oli Erki Mitmanile (treener kaja ladva) Eesti meistrivõistlustelt tänavu esimene kuld lisaks kolmele hõbemedalile.

Korraliku võistluse tegi aasta nooremana ka Kevin Sakson, kes lõpetas 12. kohaga. Isiklikud rekordi püstitas ta kõrgushüppes 1.67, 60m jooksus 7,94 ja teivashüppes 2.74. Sakson oli terve võistluse kõrgel positsioonil, kuid viimasel alal 1000m jooksus ei suutnud end piisavalt kokku võtta.

Tüdrukute B-klassis tegi suurepärase võistluse Anna-Maria Vjazemski, kes oli enne viimast ala, 800m jooksu 6. kohal. Kahjuks ei jätkunud viimaseks alaks enam piisavalt jooksukiirust, kuid aasta vanematega võisteldes on 9. koht väga tubli tulemus. Vjazemski parimad tulemused olid 8,80 60m tõkkejooksus, 4.83 kaugushüppes ja 1.55 kõrgushüppes.

A-klassis võistles Kiristo Simulask samuti endast aasta vanematega, saavutades 10. koha. Isiklikud tippmargi püstitas ta kõrgushüppes 1.85, teivashüppes 3.44 ja 60m tõkkejooksus 8,99.