Kalender

Eestimaa talimängud löövad rekordi.

Reedel Põlvas avatavad Eestimaa XI talimängud toovad starti üle kahe tuhande spordiharrastaja. Kolm päeva kestvatel finaalvõistlustel osaleb 76 valda ja 28 linna kõigist Eesti viieteistkümnest maakonnast.
„Seekordsete talimängude märksõnadeks ongi osalejate arvukus ja suurepärased lumeolud, mis võimaldavad meil täies mahus läbi viia mängude peaala murdmaasuusatamise võistlusi,“ lausus Eestimaa Spordiliidu Jõud peasekretär Tarmo Volt.
Suusavõistlusteks on Voldi sõnul registreerunud 715 sportlast, mis on kindlasti omamoodi rekord. Korvpalli 82 võistkonnast pääsesid Põlvasse finaalmängudele 24 meeskonda ja 12 naiskonda. Lauatennise, male ja kabe võitjad selgitatakse antud alade 24 parima võistkonna seast. Jalgpallis teeb kaasa 15 poiste ja 11 tüdrukute võistkonda ning suusaorienteerumises osaleb üle 150 võistleja.

„Põlva valmisolek mängudeks on täielik, sest ka ilmataadiga on kokkulepped sõlmitud ja lund on piisavalt,“ ütles Põlva linnapea Tarmo Tamm. „Ka organisatsiooniliselt on kõik laabunud, sest suurte spordiürituste korraldamise kogemusi meil jätkub ja aktiiv selleks on olemas.“
Talimängude näol on tegu Eestimaa Spordiliidu Jõud talvise spordi tippsündmusega, mis korraldatakse iga nelja aasta järel. Esimesed maatalimängud toimusid 1965. aastal Võrus. Talimängude üldkokkuvõttes selgitatakse parimad maakonnad, vallad ja linnad kahes grupis vastavalt elanikkonna arvule.
Mängud jõuavad lõpule pühapäeval 1. märtsil Mammaste Tervisespordikeskuses toimuva Maahärra matkaga. „Kui eelregistreerimise põhjal teeb finaalvõistlustel kaasa 1845 sportlast, siis koos matkal osalejate arvuga ületame kindlasti kahe tuhande piiri,“ arvas Volt. Neli aastat tagasi samuti Põlvas toimunud talimängude finaalvõistlustel tegi kaasa 1446 võistlejat ja 314 matkajat.
Eestimaa XI talimängude peakorraldaja on Eestimaa Spordiliit Jõud koos Põlva linna, Põlva valla ja Põlva Maakonna Spordiliiduga.