Kalender

Eesti esinumber võidutses Haapsalu boolingurajal

 

Meie tulevikulootus 17aastane Olari Nebokat alustas hästi — eelvooru kuue mängu järel hoidis ta kolmandat kohta 55 osavõtja seas (mängu keskmine 207,4 punkti). Teises vahevoorus, kus võistlesid 12 parimat (4 mängu), tabas teda aga ebaõnn.

„Ei tea, kas tõmbasin kõhulihase ühe viske ajal ära või, aga terav valu lõi sisse ja viimane mäng läks aia taha,” ohkas mängumees tagantjärele. „Olen pettunud, sest lootsin lõpuni esikolmiku kohta.”

Nebokati vahevooru keskmiseks kujunes 183,3 punkti. Hiljuti võitis ta Pori tugeva rahvusvahelise turiniiri keskmise punktisummaga 222.

„Punktisumma oleneb ka õli profiilist, millega võistlusrada kaetakse. Haapsalu rada ei ole selles suhtes veel parimate tasemel,” ütles Olari Nebokat.

Olari Nebokati lõpptulemuseks jäi 9. koht, mis tähendab aga Läänemaa meistritiitlit. Selles arvestuses tuli teiseks Anti Salf (kokkuvõttes 14.) ja kolmandaks Arvi Nebokat (kokkuvõttes 15.).

Meeste finaalis võidutses turniiri favoriit, Eesti esinumber tallinlane Kert Truus. 2010. aasta Euroopa juunioride meistri kuue mängu keskmiseks kujunes 230 puntki. Teise koha viis Helsingisse Olli Hossi (211,6 punkt) ja kolmanda Tallinna Raul Beekmann (200,8 punkt).

„Olen finaali keskmise tulemusega väga rahul,” pajatas 20aastane võidumees.

„Tulin just Venemaalt. Krasnojarskisse olid kutsutud maailma tugevamad 90 riigist. Sain seal 12. koha ja Haapsalu turniiri võtsin pingevabalt. Aga hästi tuli välja,” lisas ta.

Truus kiitis ka oma noort rivaali Olari Nebokati. „Ta on viimase aastaga teinud sammu edasi ja on üks väheseid tulevikumehi, kes nii tõsiselt harjutab.”

Truus kiitis väga ka võistluse korraldust, mille peale „peasüüdlane” Arvi Nebokat rahuolevalt mühatas: „Eks ma pingutasin ikka ka ja kevade poole tahaks uue Eesti reitingu osavõistluse teha.”

Naiste turniiril tuli Läänemaa meistriks Endla Antsve Maimu Sagritsa ees.

 

Aivo Paljasmaa