Kalender

Arne Kivistik kandideerib elutöö preemiale

Kivistiku esitas preemiale Eesti Orienteerumisliit. Liidu tegevjuhi Paul Poopuu sõnul on Arne Kivistik läbi aastakümnete Eesti orienteerumiselu üks suuremaid korüfeesid. Kivistiku kõige suuremaks teeneks Eesti spordile peab Poopuu metoodilise õppematerjali kirjutamist: ta on autoriks üle 20 spordialasele käsiraamatule ja teatmikule, tema “Orienteeruja ABC” on algaja orienteeruja teenäitajaks siiani. “Teist nii suurt ja asjalikku kirjameest ei ole meil olnudki,” sõnas Poopuu. “See materjal on ammendamatu väärtus.”

Kivistiku käe all on õppinud ja treeninud suur hulk Eesti orienteerujaid. Ta on olnud rajameister ning peakohtunik üleliidulistel võistlustel, samuti on ta mitmete Eesti võistlussarjade algataja ja läbiviija, rajameister ja peakohtunik ning paljude püsiradade rajaja Tartu ja Elva piirkonnas ning Läänemaal. Ta on asutanud Tartu orienteerumisklubi KAPE ja Läänemaa klubi Peraküla Kompass. Tema eestvedamisel koostatud ja trükitud 28 matka- ja orienteerumiskaarti Nõva, Noarootsi, Kullamaa, Martna, Ridala ja Taebla valdades.

Teised elutöö preemia kandidaadid koos esitajatega:

Tiit Aru — Eesti kergejõustikuliit
Rein Haljand — Eesti ujumisliit
Toomas Karu — Tartu ülikool
Kadri Liivak — Eesti võimlemisliit
Uno Loop — Eesti triatloni liit
Ivan Maštakov — Narva linnavalitsus
Tõnu Nurk — Eesti vehklemisliit
Rein Ottoson — Eesti jahtklubide liit
Ando Palginõmm — Pärnu linnavalitsus
Pärnu spordiliit Ly Piir — Eesti uisuliit
Rein Põldme — Tartu linnavalitsus,  Eesti paraolümpiakomitee, Tartu spordiselts Kalev, Eesti ujumisliit
Taimu Viir — Eesti tõstespordi liit

Preemia suurus on 40 000 eurot, igal aastal antakse välja kaks elutöö preemiat. Preemiad antakse kätte Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril.