TV 10 olümpiastarti alustas 47. hooaega

9. detsembril toimus Võrus TV 10 Olümpiastardi sarja 47. hooaja I etapp. Üle 400 noorsportlase 84 koolist osales sarja hooaja avaetapil Võru spordikeskuses.

Avaetapil selgitati välja kaheksa individuaalset võitjat ja algas ka juunini kestev koolitiimide omavaheline mõõduvõtt.

Läänemaalt oli suurematest koolides on võistlemas Haapsalu põhikool ja väiksematest Ridala põhikool.

Pildil vasakult treener Kaja Ladva, Karen Loorens, Maily Märss ja Gregori Saarna.

Parima tulemuse sai Ridala põhikooli võistleja Maily Märss, kes püstitas uue maakonna tipptulemuse kuni 14 aastaste tüdrukute kuulitõukes, tõugates 2kg kuuli 13.38. See tulemus sündis alles viimasel katsel finaalis, millega Maily võitis 2. koha. Emma Kathrina Hein Haapsalu põhikoolist oli 9-s 10.16-ga 77 osavõtja seas. 60m jooksus oli Maily meie parimana 8,63-ga 19-s 83 jooksja seas.

Nooremate kuni 12 aastaste poiste kõrgushüppes saavutas Gregori Saarna Haapsalu põhikoolist 1.37-ga 3. koha 74 hüppaja arvestuses. Nooremate tüdrukute kõrgushüppes oli hoos Karen Loorens, kes saavutas 4. koha, ületades 1.34. Lisete Mikk oli 1.26-ga 14-s. Marta Klooster  ja Mia Eliise Maripuu ületasid 1.21 ja said 24-25. koha 70 hüppaja arvestuses.

Haapsalu põhikool on peale 1. etappi 15-s ja Ridala põhikool 6-s.