TV 10 olümpiastardi 1. etapil Võrus osales Läänemaalt 2 kooli

TV 10 olümpiastardi 48 hooaega alustasid Läänemaalt edukalt suuremate koolide arvestuses Haapsalu põhikool, saavutades 9. koha ja Ridala põhikool, kes saavutas  väikeste koolide arvestuses 2. koha. Võistlema oli tulnud 32 suuremat ja 9 väiksemat kooli.

Nooremad kuni 12 aastased tüdrukud ja poisid võistlesid 60m jooksus ja kõrgushüppes. Parimate tulemuste eest hoolitsesd Liisi Idvan, saades tulemusega 9,43  21.koha 79 jooksja seas ja Mero Karmo Simson 9,53-ga  46. koha.

Kõrgushüppes sai tüdrukutest kõrgeima 9. koha Lianna Lisete Erit, ületades 1.26. Sama tulemusega sai 13. koha Mia Eliisa Maripuu 76 võistleja seas. Poistest ületas  Mero Karmo Simson samuti 1.26 ja sai 18. koha 69 hüppaja seas.

Kuni 14 aastased tüdrukute 60m jooksus oli Emma Kathrina Hein (pildil) esimene kes jäi finaalist välja, joostes isikliku rekordi  8,60-ga. Kuulitõukes tõukas ta 5. koha tulemuse 12.19-ga. Kleer Jaani tõukas kuuli 10.38 ja sai 11. koha 78 võistleja seas.

Vanemate poiste 60m jooksus oli meie tublim Tanel Toomemägi, saades ajaga 8,33 -ga 30. koha 80 võistleja konkurentsis. Teivashüppes ületades 2.40 sai  18. koha.