Silver Schultz ei jäta sel hooajal teistele võimalustki

Seljataha jäi Fixus Sport Marimetsa Kapa eelviimane etapp, milleks oli E-Piim Kullamaa XIV Rattamaraton. Kullamaa oli päikeseküllane, emotsiooniderohke ja mudane.

Kullamaa etapil said ratturid nautida sooja päikest, kuid seda ekstreemse raja kõrvale. Kui eelnevatel päevadel oli sademetehulk võrdlemisi suur, sai mudasel rajal ekselda vähemalt päikesepaiste saatel. Sademete tõttu sai niigi pikkadest distantsidest ka paras katsumus. Suuremas jaos metsaradadel kulgevad rajad nõudsid ettevaatlikust ja tähelepanu.

Kullamaa etapil oli valida kolme põhidistantsi vahel, kõige pikemaks oli “60+” distants ehk 68km pikkune rada. Pikima raja kasuks otsustasid 66 meest ja üks vapper naine, kellest lõpetas distantsi 63 meest ja endiselt kolm endiselt vaprat naist.

Seekordne oli pikk põhidistants 45km, läbijaid oli rajal 152. Lühikese distantsi pikkuseks oli 25km ja raja läbisid 150. Laste 1km ja 2km sõitudes osales kokku 59 tulevikulootust. Tillusõidul kimas 13 vaprat ja umbes sama arv ka emmesid-issisid. Kokku oli Kullamaal finišeerijaid 313.

“60+” distantsi esikolmik. Foto Grete Lehemaa

“60+” distantsi kasuks otsustas ka sarja favoriit, Silver Schultz (AT Sport Mobile.ee). Mitte kellelegi üllatusena, ületas Schultz ka seekord finišijoone esimesena ajaga 2:41:53, teist kohta edestades veidi üle kuue minuti. Esikolmiku II ja III koht läksid M40 vanuseklassi. Teisele kohale M vanuseklassis tuli Peeter Poopuu (RedBike Wilo) ajaga 2:51:39 ning kolmandale kohale Sander Värv (Rekord CC) ajaga 3:01:52.

M40 esimene, üldarvestuse II, oli Meelis Rebane (AT Sport Mobile.ee) ajaga 2:48:02. M40 II, üldarvestuse III, oli Indrek Epner (Saksa Automaatika ProTeam) ajaga 2:48:03. M40 III oli Kaido Pesor (KoMo) ajaga 3:01:14.

“60+” distantsil osalenud üheks ja ainsaks naiseks oli Anneliis Puu (Sportlove), kellel kulus 68km läbimiseks 3:29:40.

Pikal, 45km distantsil, hõivas esikolmiku M40 vanuseklass. Esimesena ületas finišijoone Raido Kodanipork (AT Sport Mobile.ee) ajaga 1:47:13, talle järgnes Joonas Maanurm (Saksa Automaatika ProTeam) ajaga 1:47:30. Kolmandaks tuli Erki Pütsep (AT Sport Mobile.ee) ajaga 1:50:48.

M vanuseklassi kiireim oli Kristo Sepp (Redbike Hiieko) ajaga 1:50:48, teine oli Kaspar Neemesto (Saksa Automaatika Proteam) ajaga 1:50:50, jäädes napilt, paari sekundiga, alla vanuseklassi esimesele. Kolmas oli Kristjan Savisikk ajaga 1:52:29.

Naistest oli pikal distantsil, 45km, taaskord võitmatu Merilin Metsalu (Adduco kolimisteenused), ajaga 2:07:07. Teiseks naiseks tuli Marianne Palusoo (Saksa Automaatika ProTeam) ajaga 2:14:24. Kolmas oli Tiina Hagen (Red Bike Püssid) 2:14:58.

Lühikese distantsi esimeseks tuli Henry Grünberg (Porter Racing), M14 vanuseklassi esindaja, ajaga 59:21. M14 klassi teine, üldarvestuse III, oli Romet Pajur (CFC) ajaga 59:28, kolmanda koha omanik M14 vanuseklassis oli Kevin Kardo Kõiv (Nõmme Rattaklubi) ajaga 59:33.

M16 esimene, üldarvestuse II, oli Rando Marten Evendi (Porter Racing) ajaga 59:24. Teiseks samas vanuseklassis tuli Artur Kupp (Kuusalu Rattaklubi) ajaga 59:41. Kolmandaks Ron-Thorren Floren (CFC) ajaga 1:00:01.

N16 kiireim oli Silvia Türkson (Porter Racing) ajaga 1:01:21. Teine oli Laura Tormet (CFC) ajaga 1:02:30. Kolmandaks tuli Anabel-Carmen Kerner (Kose AMK CT) ajaga 1:23:54.

N vanuseklassi tugevaim oli lühikesel rajal Maris Lillep (V-Püssid) ajaga 1:01:26. Teiseks tuli Merli Paat (Saksa Automaatika ProTeam) ajaga 1:03:43 ja kolmandaks tuli Marleen Arula (Püssid) ajaga 1:04:10.

Vanemate laste, ehk 2km pikkusel sõidul, oli kiireim Riko Tammepuu (Nõmme Rattaklubi) ajaga 5:30. Poistest teine oli Nico-Sverre Hännikäinen (Pärnu Kalevi Spordikool) 5:35, kolmas oli Kaspar Jakobsoo 5:40.

Tüdrukute kiireim 2km sõidus oli Loore Lemloch (Nõmme Rattaklubi) ajaga 6:08. Teine oli tüdrukute seas Berit Grünberg (Porter Racing) ajaga 6:31. Kolmandale poodiumikohale tuli Mirt Ärm (Porter Racing) ajaga 7:08.

Väiksemate laste, ehk 1km sõidu, kiireimad poisid olid Oskar Lemloch (Nõmme Rattaklubi) ajaga 3:34, Olle Härmat (Nõmme Rattaklubi) ajaga 3:38 ja Elvis Ormus ajaga 3:49.

Kiireim tüdruk rajal oli Roosmarii Pesor (KoMo) ajaga 3:57, talle järgnes  Pauliine Pesor (KoMo) ajaga 4:04 ja kolmandaks tuli Maiken Konga (Porter Racing) ajaga 4:14.

Enne viimast etappi on võistkonna arvestustes parim meeskond AT Sport Mobile.ee 10 335 punktiga, neile järgneb Saksa Automaatika ProTeam 10 218 punktiga. Parim naiskond oli Kullamaa arvestuse järgselt Porter Racing Naised tiim 7575 punktiga, neile järgneb naiskond Püssid 7423 punktiga.

Pika distantsi üldarvestuses on puhta töö teinud Silver Schultz (AT Sport Mobile.ee) juhtides 3000 ehk suurima võimaliku punktisummaga. Kullamaa etapil kuulutati ka Schultz pika distantsi arvestuses sarja võitjaks, kuna favoriit Marimetsa Kapa viimaselt etapilt osa võtta ei saa.

Viimase etapiga viib Fixus Sport Marimetsa Kapp võistlejad taas mandrilt saarele. Seekord Saaremaale, Karujärvele, kus toimub Karujärve VII Rattamaraton. Etapp toimub 7.oktoobril. Viimase etapini ei ole enam palju jäänud, tasub piletid broneerida ja viimased jõuvarud saarele kaasa pakkida.