SEB Tallinna sügisjooksul joosti kaks maakonna maratonirekordit

Screenshot Postimehe videost.

Nädalavahetusel toimus Tallinnas SEB Tallinna sügisjooks. Põhidistantsiks oli maratonijooks, kus selgitati ka Eesti meistrid. Võitis Läänemaa Kergejõustikulubi sportlane Argo Jõesoo uue maakonna rekordiga. Uueks rekordnumbriks on nüüd 2:28.15, mis ületab eelmist 55 sekundit ja oli püstitatud mullu Hannoveris. Sügisjooksu arvestuses edestasid Argot 3 Keenia meest. Võitis Kiprotich Kirui uue rajarekordiga 2.09.22.  Kui Keenia jooksjad läksid algul kohe kolmekesi eest ära suurendades iga  viie kilomeetriga edu kahe minuti võrra, siis alates 30 km nende tempo  pisut rauges. Teise koha võitnud Keenia mehe tempo oli võrdne Jõesoo tempoga. Kolmas mees kaotas viimasel 12 kilomeetril Argole juba üle minuti. See näitab, et Jõesool on potentsiaali oma aega oluliselt parandada.

Eesti meeste omavahelises mõõduvõtmises jooksid Raivo Alla ja Argo Jõesoo koos 30 km, siis Jõesoo kiirendas ja  lõpuks  edestas peamist konkurenti Eesti meistritiitlile 2,5 minutit. Teised jäid juba kaugemale. Jõesoo oli jooksu tingimustega väga rahul eriti mis puudutab ilmastikuolusid. Ainult metsavahel oli rada veidi puhmevõitu.

Klubi on samuti Jõesoo tulemusega väga rahul ja võimalusel alati aitab teda tema eesmärkida saavutamisel. Jõesoo saavutus on seda märkimisväärsem, et ta on jõudnud selle tulemusi talutöö kõrvalt.

Naiste rekordi püstitajaks oli Lihula valla sekretäri abina töötav Katrin Lehtpuu. Tema nettoajaks fikseeriti 3:22.22, millega oli ta üldjärjestuses kõrgel 276. kohal, aga naiste arvestuses koguni 11. Lehtpuu treener on Kaupo Tiislär.

Eelmine rekord kuulud Kaity-Marin Tiitmaale ajaga 3:31.47 ja oli püstitatud 5 aastat tagasi.

Peale selle osales maratonil Haapsalust 10 rahvaspordi tasemel jooksjat. Parimad neist olid Andrus Sults ja Ervin Sipp, kes said aegadeks vastavalt 3:17.22 ja 3:18.00.

Päev varem toimusid lastejooksud, 10 km jooks ja kepikõnd, kus oli vastavalt 3756 ja 1021 lõpetajat. Nii jooksus kui kepikõnnis osales hulgaliselt ka läänlasi, eriti Haapsalust. Meie parimad olid meestest Aimar Kello ja Laura Väli. Nad saavutasid aegadeks 46.32 ja 53.42. Väli tuli noorsooklassis 10. Kepikõnni Läänemaa parim oli naistest  haapsallane Ülle Erit ajaga 1:09.05  ja saavutas selle tulemusega naistest N50 klassis 5. koha. Meeste parim oli Lauri-Madise talunik Lihula vallast Aleksander Saak ajaga 1:01.20. Ta oli meeste konkurentsis 25. ja I noorsoo klassi arvestuses.

10 km miinus oli, et oli liialt palju osalejaid ja oma tempoga sai alustada tükk aega hiljem, mis muidugi lõpptulemusele kõige parem pole. Soovitan kõigi aprillis alustada hooaega  Haapsalu 10 km jooksuga ja head ajad on teile hooajaks kindlustatud.

Viimase alana oli Tallinas kavas poolmaratoni jooks, kus läänlased mingit rolli ei mänginud. Jooksu võitis Bernhard Korir ajaga 1:04.40 ja eelmine päev ka 10 km, saade ajaks 29.48