Saku lähedal toimus “Kõva mehe jooks”

See on Saku lähedal korraldatav 10 km maastikujooks, mis kogub aastatega üha rohkem populaarsust. Tänavu lõpetas raske katsumuse juba 743 jooksjat. Osalesid peale Eesti jooksjate ka lätlasi kui ka meil missioonil viibivad USA sõdurid. Neile muidugi mingeid võimalusi ei tekkinud.

10 km rajal on nii looduslikke kui ka tekitatud takistusti. Tuleb joosta läbi jõe,  läbida või ületada teisi veetakistus, joosta soos, ületada tõuse liivasel pinnasel, roomata mudas, läbida toru ning ületada muidki takistusi. Võistlajate hinnangul on see omapäraseks vahelduseks staadioni või asfaldil jooksudele.

Osales ka rida paremaid jooksjaid Läänemaalt. Meeste 3 paremat olid kõik Läänemaa Kergejõustikuklubist, kes saavutasid järgmised kohad: 10. Sander Kabur 59.14, 14. Lauri Luik 1:00.09, 81. Andi Vallik 1:09.24. Tegelikult näitas head minekut nende endine klubikaaslane Veiko Sulev, kes konkureeris esikolale, kuid vajus enne lõppu mudasse ja jäi lõpuks kolmandaks ajaga 53.29. Võitis Joosep Tammemäe ajaga 51.46. Naistest näitas läänlannadest paremat minekut Meeli Laos, kes lõpetas naiste hulgas 20ndana ajaga 1:19.07.