Marko Ulla hüppas Eesti rekordi, Maily Märss mitmevõistluses kolmas

Viimastel nädalatel on meie maakonna kergejõustiklased võistelnud paljudel võistlustel ja teinud seda kiiduväärselt.

Kui Kevin Saksoni Euroopa noorte meistrivõistluste kuulitõuke seitsmendast ja kettaheite 13 kohast on juba Lääne Elu veergudel kirjutatud, siis kõrvale ei saa jätta ka teisi tublisid tulemusi. Eestis on meie kergejõustiklased viimastel nädalatel võistlustules olnud Karksi-Nuias, Kohilas, Tartus, Pärnus, Tallinnas, Rakveres.

Kohilas toimunud pikamaajooksu järjekordsel etapil oli kavas 800 meetri jooks. Meie meestest olid võistlustules Igor Skatško ja Lauri Luik. JK Tempo esindaja Igor Skatško tegi kaasa meeste 20-29 vanusegrupis. Ta läbis distantsi ajaga 2.08.07 ja saavutas sellega kümnedna koha. Läänemaa Kergejõustikuklubi sportlane Lauri Luik võistles 30-39 aastaste sportlaste klassis, ning tuli viiendaks. Ajaks mõõdeti talle 2.14,70.

Tallinnas peeti Heitjate seeriavõistluse III etapp.

Fred Vali ja Erki Mitman tegid kaasa kolmel alal. Fred Vali oli meeste kuulitõukes 16.65-ga teine, vasaraheites 49.30-ga viies ja kettaheites 44.56-ga seitsmes.

Erki Mitman saavutas odaviskes teise koha, kuulitõukes oli kuues ja kettaheites kümnes. Tulemused vastavalt 63.20/13.00/37.50.

Kevin Sakson võitis kaks kohta esikolmikus: Meeste kuulitõukes oli ta kolmas, tulemuseks 16.33 ja kettaheites teine, siin tulemuseks talle 48.98.

Eestimma Maaspordimängudel Tartus olid meie sprotlased samuti väga tublid.

Neidude A-klassis võitis kõrgushüppes tulemusega 1.63 esikoha Haapsalu sportlane  Eliis-Maria Koit. Antud kõrgus tähendas noorele kergejõustiklasele ka uut isiklikku rekordit.

Noormeeste A-klassis mahtus kahel alal esikümnesse Sebastian-Juhan Liiva. Ta tõukas viie kilogrammist kuuli 11.65 ja oli siin üheksas, ning jooksis 100 meetrit 11.92 sekundiga. See andis talle kümnenda koha. Mõlemad tulemused on noore sportlase isiklikud rekordid.

Naiste kõrgushüppes saavutas tulemusega 1.60 neljanda koha Haapsalu sportlane Anna-Maria Vjazemski.

Naisveteranide II- klassis tõi odaviskes kaheksanda koha punktid Haapsalule Kristel Kivi. Temale mõõdeti odakaare pikkuseks 24.06.

Meeste kahel jooksudistantsil mahtus mõlemal korral poodiumile Lääne-Nigula esindaja Argo Jõesoo. Kolme aasta tagune Eesti maratonimeister võitis Tartus esikoha 5000 meetri jooksus ja kolmanda koha 1500 meetri jooksus. Ajad vastavalt 15.20,3 ja 4.06,48.

Meesveteranide I-klassis tuli Läänemaale koguni kolm medalit. Haapsalu esindaja Fred Vali suutis kuulitõukes alistada kõik vastased ja sai tulemusega 15.95 kindla esikoha. Kettaheites oli temast parem ainult olümpiapronks Aleksander Tammert juunior. Siin suutis Vali hõbedaväärisliselt heita 43.66.

Lauri Tanner võitis aga suure hulga punkte Lääne-Nigula vallale. Saja meetri sprindis tuli kolmas koht, aeg 12,92 ja 800 meetri jooksus neljas koht, ajaks siin 2.19,66.

Meesveteranide II-klassis tegi Haapsalu esindaja Marko Ulla kaasa viiel alal. Kõigil aladel mahtus ta esikümnesse, neist kahel võitis medali. Kaks hõbemedalit tulid 100 meetri jooksus ja kaugushüppes. Sprindis tuli ajaks 12,54 ja kaugushüppes tuli tulemuseks väga korralik 5.61. Kahel korral oli ta neljas: kuulitõukes tulemusega 11.95 ja kettaheites 35,59-ga. Odaviskes kuulus talle seitsmes koht, tuelmuseks siin 37,07.

Eesti veteranide kergejõustiku meistrivõistlused toimusid sellel aastal Karksi-Nuias.

Meie sportlastest olid taas heas hoos Marko Ulla ja Lauri Tanner.

Marko Ulla püstitas meesveteranide 50- klassis uueks selle vanusegrupi Eesti kõrgushüpperekordiks 1.76 ja võitis kindla esikoha!!

Lauri Tanner tegi meesveteranide 40-klassis kaasa neljal alal ja võitis neist kolmel medalid. Eesti meistriks tuli ta 100 meetri jooksus. Ajaks talle 12.43. Hõbemedali teenis 400 meetri jooksus, ajaga 60,42 ja pronksmedali kaugushüppes, tulemuseks siin 4.90. Lisaks oli ta veel viies kuulitõukes. Seitsmekilost raudmuna tõuaks ta 9.19.

Pärnus toimusid Eesti 2019 aasta klubide karikavõistlused.

JK Tempo esindaja Igor Skatško jooksis meeste 1500 meetri distanstil välja aja 4.16,95 ja saavutas sellega viienda koha.

Noarootsist pärit, kuid tänaseks päevaks Audentese Spordiklubi värve esindav Erki Mitman sai meeste odaviskes kolmanda koha ja tõi sellelt alalt oma uuele koduklubile uhked punktid. Tulemuseks mõõdeti talle 61.70.

Lääne-Nigulast pärit, kuid Tartu Akadeemilise Spordiklubi eest võistlev Grete Lehemaa tõi oma klubile 11.koha punktid naiste 3000 meetri jooksus. Ajaks talle siin 11.19,83

Lõppenud nädalavahetusel toimusid Rakveres Eesti mitmevõistluse meistrivõistlused.

Läänemaalt olid võistlustules kolm Haapsalu Kergejõustikuklubi treener Kaja Ladva õpilast.

Kõik noored neiud võistlesid väga tublilt. Maily Märss suutis panna kokku väga hea seitsmesvõistlsue neidude U16 vanuseklassis. Talle kuulus ka selle vanuseklassi pronksmedal.

Emma Kathrina Hein ja Karen Loorens olid samuti väga tublid, kuid mõlemat sportlast vedas valusalt alt üks ala. Kuid kokku on siiski Emma Kathrina kuues ja Kareni üheksas koht siiski võidetud kohad.

Maily Märss oli küll neidude U16 vanusegrupi seitsmevõistluses peale kahte esimest ala, 100 meetri tõkkejooksu ja kõrgushüpet alles kuues. Kuid alates kolmandast alast, kuulitõukest ta enam esikolmikust välja ei kukkunud. Teise päeva lõpuks oli tema koondsumma 4223 punkti ja see tähistas Eesti meistrivõistluste pronksmedalit. Tema üksiktulemused: 100 meetri tõkkejooks:15.46/kõrgushüpe:1.50/kuulitõuge:11.94/200 meetri jooks: 28,43/kaugushüpe:5.08/odavise: 29.54/800 meetri jooks: 2.45.04/. Neiu püstitas võistluse sees ka ühe uue isikliku rekordi, milleks on kaugushüppetulemus 5.08!

Teine U16 mitmevõistleja Emma Kathrina Hein võistles kaks päeva kogu aeg kenasti esikuuiku piirimail. Võistluses tuli üks suur tagasilöök, kui muidu pea viie meetri neiu kaugushüppes sai kirja ainult 4.37 ja kaotsi läks üle 200 punkti. Kui oleks see ala normaalselt õnnestunud, oleks võinud just Emma Katharina oma treeningukaaslase eest pronksmedali napsata… Lõpuks talle 3982 punktiga kuues koht. Tema üksiktulemused: 100 meetri tõkkejooks: 15.96/kõrgushüpe: 1.50/kuulitõuge: 10.30/200 meetri jooks: 27.38/kaugushüpe: 4.37/ odavise: 32.96/ 800 meetri jooks:2.48,15/. Ka Emma Kathrina püstitas ühe isikliku rekordi. Avaala 100 meetri tõkkejooksus saavutatud 15.96.

Neidude U16 võistluse võitis ülisuure ülekaaluga Audentese SK esindaja Liisa-Maria Lusti. Eelmisel hooajal 13 aasta vanuselt 1.80 kõrgust hüpanud kergejõustiklane edestas hõbemedalisti üle 600 ja kolmanda koha võitjat Maily Märssi üle 1000 punkti.

Tütarlaste U14 klassis tegi südi võistluse Karen Loorens. Ta liikus kindallt esikuuiku koha poole, kui tee selleni tõstis püsti odavise. Muidu seitsmevõistluse sees koguni neli isiklikku rekordit püstitanud noorsportlane sai odaviskes kirja vaid 13.44 ja kaotas hulga punkte. Kokku aga 5109 punkti ja üheksas koht. Isiklikud rekordid tulid 80 meetri tõkkejooksus-13,56, kuulitõukes-10.23, 200 meetri jooksus-30.15 ja 600 meetri jooksus-1.51,34. Lisaks siis veel tulemused teistelt aladelt: 13.44 odaviskes, 150 kõrgushüppes ja 4.45 kaugushüppes.

Kõigi kolme noorsportlase mitmevõistluse punktisummad on samuti nende senised parimad!

Uue nädala suurim kergejõustikuvõistlus nii meie, kui Eesti tippude kaasategemisel toimub laupäeval 03.augustil Lihulas.