Maily Märss võitis Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel hõbemedali

Eesti noorte talvised mitmevõistluse meistrivõistlused tõid medalirõõmu ka Läänemaale. Haapsalu Kergejõustikuklubi noorsportlane Maily Märss võitis neidude U16 vanuserühma viievõistluses 3376 punktiga hõbemedali. Häid tulemusi oli veelgi.

Neidude U16 vanuserühma viievõistluses alustas medalijahti 23 noorkergejõustiklast. Koguni neli oli neist Haapsalu Kergejõustikuklubi noorsportlast. Juba esimesed alad näitasid, et oodata on häid tulemusi.

Maily Märss alustas viievõistlust väga veenvalt. Kohe kolmel esimesel alal tulid isiklikud rekordid. 60 meetri tõkkejooksus andis tulemus 9.36 neljanda positsiooni. Edasi läks aga aina paremaks. Kõrgushüppes viis noor mitmevõistleja oma tippmargi aga lausa 1.65-ni. See tõstis ta  pronksikohale. Lisaks elu parimale tulemusele oli siin tegemist veel ka tema jaoks ühe erilisema võistlusega. Viimased kolm õnnestunud tulemust kõrgustel: 1.59, 1.62 ja 1.65 alistusid kõik kolmandal katsel. Kokku tegi noor sportlane kõrgushüppevõistluses aga tervenisti 19 hüpet! Mõistagi peaks see edasistele sooritustele mingi jälje jätma. Aga ei, kuulitõukes tuli 3 kg kuuliga lausa 12.04 ja taas isiklik rekord. See tähendas aga peale kolme ala U16 vanuseklassi liidrikoha hõivamist.

Ka teised Haapsalu KJK sportlased olid kolmel alal esikümne piirimail võistelnud. Kuulitõukes tegi isiklkiku margi Emma Kathrina Hein, kes oli 10.36-viies ja kokku kolme ala järel kaheksas. Kaugushüppes tegi viievõistluse liider Maily Märss parima katse kohe esimesel katsel, 4.97. Taas sportlase parim tulemus. Haapsalu tüdrukutest parandasid kõik oma kaugushüppemarki. Kleer Jaani suutis aga koguni 4.99. Kaugushüpe oli ala, kus paljud konkurendid suutsid teha väga pikki õhulende. Liisa-Maria Lusti Audentese SK-st näiteks 5.79. See tähendas, et ennem viimast ala 800 meetri jooksu oli Maily siiski veel teisel kohal, kuid teist ja viiendat kohta lahutas ainult 48 punkti. Kuid ka viimasel alal suutis ta teha kiiduväärt jooksu ja finišikell näitas 2.43,82, see on sportlase sisetingimuste parim tulemus. Kokku andis viievõistlus 3376 punkti ja Eesti mitmevõistluse meistrivõistluste hõbemedali. Emma Kathrina Hein saavutas tubli 9 koha, punkte 2780. Kleer Jaani oli 2565 punktiga 13 ja Annely Bankier 2439 punktiga 14.

Väga tublid etteasted tegid Haapsalu KJK sportlased U14 vanuserühmas. Tütarlastest sai kiiduväärt kaheksanda koha Karen Loorens. Poolel võistlusel isegi esikuuikusse mahtunud sporditüdruk kogus lõpuks kaheksandana 3771 punkti. Emily Saskia Pets oli siin 3032 punktiga 17.

Uku Toomas Rand sai sama vanade poiste arvestuses 3610 punktiga 12 koha.

Poiste U16 vanusegrupis tegi Haapsalu KJK kaasa Tanel Toomemägi, kes  saavuats 17 koha. Talle kogunes lõpuks 2651 punkti.

Samal kohal lõpetas neidude U18 vanusegrupis Eliis-Maria Koit, kes kogus 2084 punkti. Kahjuks koges noorsportlane mõlemal jooksualal, nii 60 meetri tõkkejooksu, kui 800 meetri jooksus ebaõnne, mis ei lubanud võidelda kõrgema koha eest.

Talvistel Eesti noorte mitmevõistluse meistrivõistlustel võitis medaleid 13 Eesti kergejõustikuklubi. Neist viis võitsid kuldmedalid. Parim klubi, kolme kulla ja kahe hõbedaga on Audentese Spordiklubi.