Läänlased võidutsesid Väätsa rahvasprindil

Laupäeval toimus järjekordne rahvasprindi võistlus Väätsal. Kirjas oli 85 võistlejat kellest 15 olid läänlased. Ilm oli pöörane, sadas lund, vihma ja oli tugev tuul, mis muidugi tegi asfaldi libedaks ja teeolud jubedaks. Aga see võistlejaid ei heidutanud.

Esimese läänlasena oli sportklassis stardis Kalle Kruusma, kes näitas stabiilselt 2. koha aegasid ja nii tuli saarlaste järel igati hea teine koht.

J-16 klassis oli esimest korda sellistes ilma oludes stardis Cärolyn Soidla ja tema oli küll oma sõiduga rahul ja tulemuseks 9. koht.

J-18 klassis oli stardis kaks läänlast Virgo Šuman ja Ranno Kristmann. Esimesel tuli ka väikene kraavi külastus ja nii oli poiste tulemus vastavalt 6. ja 7.

2WD-v oli rajal Läänemaa poisse 2, kellest Rutmar Raidma hoog on käesoleval hooajal hea ja nii juhitakse mitmeski sarjas. Ka Väätsalt võeti kindel võit, Karel Šuman oli 9.

2WD-s klassis oli Marko Kukuškinil eelmise aasta Väätsa sõit tuksi läinud ja nii tahtis ta siit kindlasti head tulemust. Tuligi kehvale esimese vooru tulemusele vaatamata tubli 2. koht, Valmar Gilden oli 7.

V60+ klassis olid stardis rivaalid Toomas Lemberg ja Hillar Kruusma.Viimane oli omale soetanud VW Golfi ja nii oli ta harjumatu autoga stardis (esiveoline) ning selle nahka ka esimene võistlus läks. Toomas Lemberg võttis võidu ja viigistas punktiseisu.

SU klass oli käesoleval hooajal üks põnevamaid kuna igas voorus oli erinev võitja. Esimese vooru võitis endalegi üllatuseks Martin Jaanus, mida ta juba ammu oli oodanud. Teised konkurendid Egert Jakobi ja Aivo Täpsi kohe sekundi kaugusel,teisesvoorus oli Martin 2. ja siin võitis üllatusmees Keio Priimats vooru. Ning nii oli punktiseis selline et esikolmikusse oleks võinud tulla 4 meest ja kõik jäi viimase vooru peale. Seal oli Martin 4. ja vooru võidu võttis Egert Jakobi. Lõpptulemuseks tuli Martin Jaanusele esimene etapi võit teise läänlase Egert Jakobi ees ja kolmandaks platseerus selle klassi üllataja Keio Priimats.

Juba pühapäeval on Rapla kardirajal uus etapp.