Läänlased pidasid meistrivõistlusi orienteerumises

1. oktoobril, sombusest sügisesest pühapäevast hoolimata, peeti Dirhami ja Rooslepa ümbruses Läänemaa meistrivõistlused orienteerumises.

Võistlustel osales 28 inimest. Võistlejad jagunesid üheksa vanuseklassi vahel. Võistlusklassid M-21 ja M-40 võtsid mõõtu 7,4 km pikkuse rajal, N-21, N-40, M-60 läbisid 4,9 km raja ning MN-14, MN-16 ja N-60 läbisid 3,0 km pikkuse raja.

M-14 klassi esimese koha sai Samuel Kastepõld ajaga 00:36:09, teise koha Joosep Michels (+04:35) ning kolmanda koha Silver Nikkel (+06:45). Seega kolmikvõit läks seekord Metsküla algkooli noortele sportlastele.

N-14 klassis oli ainult üks osaleja, Mia-Mai Muru, kes läbis raja ajaga 00:35:37. N-16 klassis oli kaks osalejat, Claudia Birk ja Keity-Liina Kallas, kellest esimene jooksis ajale 00:44:00 ning teine 01:01:22.

M-21 võistlusklassis pärjati meistritiitliga seekord Neeme Kalda, kelle aeg oli 01:03:07. Teise koha sai Ingmar Kasemets (+29:37) ning kolmanda koha Kenet Tõkke (+35:56), kes otsustas ennast proovile panna vanemas vanusklassis, kuna M-18 klassis puudus konkurents.

N-21 võistlusklassis oli tänavu uus liider Kadri Raadla ajaga 00:44:13, teise koha pälvis tasavägises võistluses Jaanika Paalmäe (+00:25) ja kolmanda koha Heleri Kirss (+06:34).

M-40 klassis oli ainult üks osaleja, Tarvi Viik, kes läbis raja ajaga 01:15:36.

N-40 klassis tuli taaskord esimesele kohale Ivi Õunapuu ajaga 00:52:07, teise koha võitis Marika Meister (+02:57) ja kolmanda koha Pille Kaisel (+08:39).

M-60 klassis saavutas esimese koha Rein Hanstein ajaga 00:44:13, Toivo Birk teise koha (+07:14) ja Mati Kallemets kolmanda koha (+12:14).

N-60 klassis oli ainult üks võistleja, Helle Rennu, kes läbis raja ajaga 00:29:56.

Tänavu  sai joosta peamiselt kauni männimetsa all, sekka imelisi vaateid merele. Hoolimata sombusest ilmast olid võistlejad rõõmsad ja kiitsid raja lihtsust.

Läänemaa Orienteerumisklubi Okas tänab kõiki osalejaid, kes leidsid tihedas võistlusgraafikus aega, et osaleda kodustel meistrivõistlustel.