Läänlased kogesid Varbola rahvarallil nii edu kui ebaõnne

Laupäeval 9 septembril toimus siis järjekordne rahvaralli etapp, mis oli järjekorras 4. Võistluskeskus asus Märjamaa vallas Varbolas. Kiiruskatsed olid Märjamaa,Rapla ja Raiküla vallas. Juba reedel radu ehitades oli selge,et võistlus tuleb raske nii raja poolest kui ka ilma poolest.

Võistlus toimus pidevas vihmasajus. Registreerus võistlusele 80 meeskonda, kellest erinevatel põhjustel tuli kohale 73. Nendest läänlasi oli 7 meeskonda neljas erinevas võistlusklassis.

Meie võistlejatest olid stardis J-16 klassis Eerik Pank/Raimo Lillemets kes päeva lõpuks saavutasid oma klassi 3 koha ja oma esimesi rallisid tegevad meeskonnad Marcus-Indrek Simmer/Indrek Simmer ja Cärolyn Soidla/Rauno Uustalu. Marcusel õnnestus päeva lõpus võtta oma klassi 2. koht. Cärolyn ja Rauno olid päris heas hoos ja olid poodiumikohas kinni kuni 9 kiiruskastel otsustas auto seisma jääda, elektroonikavea tõttu.

SU klassis oli meie meeskondi 3. Andres Kruusma/Kerli Neljas olid oma ühisel esimesel stardil, aga paraku peale 3 kiiruskatset tuli tehnilistel põhjustel katkestada. Kuni sinnamaani sõideti oma klassi keskmisi aegasid. Klassi asus kohe algusest juhtima meie teine meeskond Egert Jakobi/Bruno Jakobi kuni 9 kiiruskatseni.  Selleks hetkeks oli nende edu lähima jälitaja ees juba 30 sekundit. Kahjuks tuli ühes trampliinis legendi viga ja liiga suure hooga minnes oli tagajärjeks maandumine katusel. Kolmas meie meeskond Martin Jaanus/Martin Tamm näitasid ka kohe päeva algusest alates esikolmiku aegasid. Päeva lõpuks jäädi Märjamaa meeste vahel 2. kohale, kaotades esikohale 26 sekundit.

Egert Jakobi/Bruno Jakobi ebaõnn. Foto erakogust.

2WD-v klassis oli stardis Rauno Ollema/Kristjan Must, kes päeva lõpus kaotasid 3. koha ainult 6 sekundiga.

2WD-S klassis oli stardis Marko Kukuškin/Marek Tarvis. Kuna Tapal oli tehniline katkestamine siis mindi kindlalt võidu mõttega, mis väga pingelises ja tihedas heitluses Kaspar Kasariga lõpus ka õnnestus.

Nüüd on sõitjatel aega autosid remontida ja 30 septembril sõidetakse 5 etapp juba Läänemaal Risti-Kuijõe kandis,kui korraldaja klubi on Kiired ja Õlised Selts. Registreerimine juba käib: http://autosport.ee/rallyreg/index.php?page=27&race_id=386&

Peale seda on veel jäänud üks öine rahvaralli,sellises versioonis pole alates 2005 aastast võistlust tehtud ja see võistlus toimub 21 oktoobril vastu 22 oktoobrit ka Läänemaal,millega tõmmatakse rahvaralli hooajale punkt alla.