Fixus Marimetsa Kapp 2019 sai avapaugu Pal-Klaas Palivere XIII Rattamaratoniga

Aastase vahega sai 4. augustil taas toimuma Marimetsa Kappi Palivere rattamaraton, mis oli ühtlasi ka sarja selle hooaja avaüritus. Ilm oli Eestimaiselt suvine, mis meelitas kohale ligi 400 väikest ja suurt rattasõpra koos kaasaelajate ning fännidega. Nauditi võistluspinget, ilusat ilma ja loomulikult kaunist Palivere ja ümbruskaudset loodust.

Traditsiooniliselt jagus tegemist nii väiksematele kui suurematele spordisõpradele. Viidi läbi laste – ja tillusõidud ning 36 kilomeetrine maraton ning 15 kilomeetrine poolmaraton. Hoolimata tavapärasest lühematest distantsipikkustest jätkus põnevust ja sõidurõõmu kõigile. Jagus nii tehnilisemaid kui ka hingetõmbamise ja joogipausile sobivaid rajalõike. Kõigi finišeerijate nägudelt võis välja lugeda väsimust, kuid võidurõõm ja eneseületus olid siiski põhilised. Kõigile lastele pakkus lisaks rõõmu ka finišis saadud jäätis.

Põhisõidu maratoni parimad mehed olid Raido Saar ajaga 01:22:31 (RedBike), teine Greg Hallop ajaga 01:22:42 (AT Sport) ja Josten Vaidem ajaga 01:23:08 (Viljandi Rattaklubi).

Parimad naised Palivere põhidistantsil olid Tatjana Dobolina ajaga 01:40:15 (Spordipartner), Reeda Tuula – Fjodorov ning Maris Lillep 01:41:33 (mõlemad Redbike), kes selgitasid paremuse finišiheitluses.

Poolmaratoni võitjaks tuli lõpuheitluses Robin Vahter ajaga 00:34:32 (JRK Viiking). Järgnesid Ragnar Sirk(NRK) ja  Virgo Mitt (Pärnu Kalev).

Parimaks naiseks poolmaratonil osutus Kristiina Kõll-Grünberg ajaga 00:38:48 (Porter Racing). Head sõitu näitasid ka Maria Treier (CFC) ja Lauren Pohl (CFC). Kolm parimat naist olid ühtlasi ka oma vanuseklasside võitjad.

Laste kahe kilomeetri sõidu võitjad olid Oskar Lemloch (CFC), Georg Salupuu (Kuusalu Rattaklubi) ja Hardy Grünberg (Porter Racing). Kõige kiirem tüdruk oli Berit Grünberg (Porter Racing).

Ühe kilomeetri parimad olid Kristofer Kivilo (RedBike), Dominic Ormus ja Johanna Linnas.

Võistkondade arvestuses võttis ülinapi võidu Redbike, edestades ProShop Teami vaid ühe punktiga. Kolmanda koha saavutas AT Sport Team. Naiskondade arvestuses võitis RedBike Team naised, teiseks tuli Spordipartner Racing Girls ja kolmanda koha saavutas CFC kiired ja vihased 😊

Korraldusmeeskond tänab kõiki osalejaid, soovib mõnusat sportlikku suve jätkumist, ning ootab kõiki juba 17. augustil Paldiskis, kus saab toimuma Paldiski I Rattamaraton.