Eesti noorte meistrivõistlustel võistlesid hästi Läänemaa sportlased

Rakveres 4-6.juulini toimunud Eesti U23, U20, U18 ja U16 vanuseastme noorte kergejõustiku meistrivõistlustel võistlesid väga hästi ka Läänemaa noored sportlased. Kolme klubi, Läänemaa KJK, Haapsalu KJK ja JK Tempo sportlased saavutasid kokku 11 medalit ja palju kohti esikaheksas. Edukam klubi oli Haapsalu KJK, kelle noorsportlased võitsid üheksa medalit.

Kogu Eesti noorte meistrivõistluste edukaim sportlane oli Haapsalu KJK esindaja Kevin Sakson. Ta võitis U18 vanusegrupis kolm kuldmedalit. Kuulitõukes kuulus esikoht talle tulemusega 17.24 ja kettaheites 52,76. Kuuli tõukavad nii vanad noored 5 kg ja ketast heidavad 1,5 kg kettaga. Lisaks võitis noormees Eesti meistritiitli veel ka kõrgushüppes. Tulemus 1.89.

Kahekordseks Eesti noortemeistriks tuli M U20 vanuseklassis Erki Mitman. Sellel aastal mitmevõistluse asemel heidetele keskendunud Haapsalu KJK sportlane võitis kettaheite 48.80 ja odaviske 65.07. Kuulitõukes tuli pronksmedal tulemusega 14.80. Vahendite raskusteks selles vanuses, ketas 1,75 kg, oda 700 g ja kuul 6 kg.

Kaks medalit võitis oma aladel Madli Rahuvarm. N U20 vanuseklassis tõukas Haapsalu KJK kergejõustiklane kuuli 12.34, mis andis teise koha, ning heitis ketast pronksmedali vääriliselt 37.74.

Haapsalu KJK klubile tõi veel ühe medali T U18 vanuseklassi võistleja Anna-Maria Vjazemski. Temale tuli pronksine autasu 300 meetri tõkkejooksus, ajaga 46.94.

Kõik nimetatud medalivõitjad on kergejõustikutreeninguid alustanud ja treeninud Haapsalus, treener Kaja Ladva käe all. Viimased aastad aga treenivad Tallinnas, kus neid vastavalt aladele juhendavad Sven Andresoo, Andrei Nazarov, Ants Kiisa.

Läänemaa KJK medalivõitja oli taas P U18 vanuseklassi keskmaajooksja Martin Teppan. Sellel korral kuulus treener Jaanus Getreu õpilasele 800 meetri pronksmedal, aeg 2.02.86

Läänemaa noortest tegi ehk kõige parema tulemuse JK Tempo esindaja Ruslan Sergatšjov. Treener Mihhail Jutkini õpilane võitis Eesti noorte meistritiitli P U18 vanuseastme 5000 m käimises. Võiduaeg 22.04.19 tähendas ühtlasi ka uut Eesti U18 tipptulemust.

Lisaks medalivõitjatele oli noorsportlasi kellel poodiumile tõusmisest õige vähe puudu jäi.

M U20 vanuseklassis võistlev Haapsalu KJK mitmevõistleja Kristo Simulask saavutas neljanda koha kaugushüppes 6.73 ja oli viies 100 m jooksus ajaga 11.14. Tema valmistub ka 20.juulil Grossetos algavateks Euroopa juunioride meistrivõistlusteks. Sama klubi Marie Põlluaed oli 2.50-ga neljas T U18 teivashüppes, nii nagu Keity Liina Kallas 2.40-ga T U16 vanuseklassis. Keity Liina oli neljas veel 200 meetri tõkkejooksus 31.72, viies 400 meetri jooksus ajaga 1.04.55 ja kuues kõrgushüppes tulemusega 1.53. Erakordne stabiilsus noorelt kergejõustiklaselt. Anna-Maria Vjazemski oli ajaga 26.90 viies T U18 200 meetri sprindis. Läänemaa KJK sportlastest saavutas T U16 1500 meetri takistusjooksus oli 6.24.43-ga neljas Trinity Õismets. Samal alal ja samas vanuseklassis oli poiste hulgas viies Virgo Vallik, aeg 5.28.99. Martin Teppan aga jooksis end viiendaks P U18 1500 meetri jooksus, tulemuseks 4.26.05.