Eesti ja Balti meistrivõistlustelt rattaorienteerumises tuli Läänemaale 5 medalit

Gerda Algre ja Mati Kallemets JK Paralepa osalesid nädalavahetusel 21.-22. juulil 2019 Põlvamaal toimunud rattaorienteerumise Eesti ja Balti meistrivõistlustel lühirajal, sprindis ja tavarajal. Võistluskeskus asus Mammaste Tervisespordikeskuses ja lühirada oli planeeritud Mammaste-Taevaskoja-Hatiku ümbruse maastikul, mida läbiva Ora jõe nõlvadel kõrguste vahe 30 m.

Lühiraja N40  klassis 6,9 km, 17 KP rajal võitis Eesti ja Balti MV pronksmedalid Gerda Algre  ja M60 klassis 5,7 km, 13 KP rajal saavutas Mati Kallemets 6. koha.

Sama päevõhtul toimus Põlva linnas rattaorienteerumise sprindivõistlus, mis eeldas osalejalt head tähelepanuvõimet rattaorienteerumise kaardi lugemisel, täielikku kontsentratsiooni õigete teevalikute tegemisel ja kiire rattasõidu juures on eksimused kerged tulema. N40 klassis 3,8 km, 17 KP-ga rajal kippus Gerdal järg käest kaduma ja tulemuseks 5. koht. M60 klassi 3,3 km, 17 KP-ga rajal tuli paaril võistlejal tulemuse tühistamist KP puuduva märke tõttu, siis Mati Kallemets võitis Eesti meistrivõistluste pronksmedali endalegi üllatuseks.

Järgmine võistluspäev tavarajal toimus samuti Mammaste-Taevaskoja-Hatiku ümbruse maastikul, kuid rattarajad võrreldes eelmise päevaga poole pikemad ja üle 27 kraadi sooja tegi võistlemise raskemaks. N40 klassi 14,1 km, 16 KP-ga rajal tegi tubli tulemuse Gerda, kes  võitis Eesti ja Balti MV hõbemedalid. M60 klassi 11,8 km, 14 KP-ga rajal 6 min eksimus 8 KP-s ei võimaldanud 6. kohast paremat.

Rattaorienteerumise Eesti ja Balti meistrivõistlused olid ühtlasi ka Eesti Rattaorienteerumise 2019 karikasarja vastavalt viies, kuues ja seitsmes etapp, mille tulemusena seitsme etapi järel hoiab Gerda kokkuvõttes 340 punktiga N40 klassi II kohta ning Mati 474 punktiga M60 klassis esikohta. Karikasarjas toimub veel kaks osavõistlust sh Saaremaa MV septembris ja Harjumaal Sauel oktoobris ning karika võitluse arvesse läheb seitse parimat tulemust üheksast.