Anna-Maria Vjazemski ja Kevin Sakson võistlesid mitmevõistluse Balti meistrivõistlustel

Nädalavahetusel toimusid Lätis, Kuldigas Baltimaade U20 ja U18 vanuseklassi võistkondlikud mitmevõistluse meistrivõistlused. Kahe vanuseklassi kokkuvõttes saavutas esikoha Eesti noorte mitmevõistluse koondis.

Rõõm on tõdeda, et Eesti U20 võistkonda kuulusid ja aitasid Eesti üldvõiduni ka Haapsalu KJK esindajad Anna-Maria Vjazemski ja Kevin Sakson.

Selle aasta Eesti talvise viievõistluse meistrivõistluste viies naine Anna-Maria Vjazemski sai Kuldigas lõppsummaks 3063 punkti. See andis Kaja Ladva juures alustanud, nüüd Heiko Väädi juures harjutavale kergejõustiklasele seitsmenda koha! Tema üksikalade tulemused olid: 60 meetri tõkkejooks 9.21, kõrgushüpe 1.63, kuulitõuge 8.51, kaugushüpe 5.05 ja 800 meetri jooks 2.54,29. Esile võib tuua tema tõkkejooksu tulemust 9.21, millega ta oli paremuselt teine, ning kõrgushüppe 1.63, mis oli päeva viies resultaat. Peale esimest kahte ala oligi Anna-Maria kokkuvõttes neljandal positsioonil. Väikesed tagasilöögid kuulitõukes ja samuti 800 meetri jooksus asetasid ta lõpuks seitsmendaks. Selle vanuseklassi neidude kaksikvõidu võtsid Eesti mitmevõistlejad Katre Sofia Palm ja Leanne Siimumäe.

Sama vanade noormeeste hulgas võistlev kuulitõukaja Kevin Sakson kogus seitsmevõistluses 4535 punkti ja oli sellega lõpuks üheksas. Samuti kaja Ladva juures alustanud, nüüd Ants Kiisa käe all harjutav Kevin alustas kahe isikliku rekordiga: 60 meetrit läbis ta 7.28 ja kaugust hüppas 6.56. Peale kolmandat, oma trumpala kuulitõuget, kus ta võttis 16.82 alavõidu oli Sakson kogunisti võistluste liider. Kõrgushüppes alistus talle 1.90 ja esimese päeva lõpetas ta väga kõrge teisel kohal. Teisel päeval võitles ta samuti vapralt. Kuigi teivashüppes tuli mark 3.50, ei lubanud 60 meetri tõkkejooksu 9.76 ja 1000 meetri 3.36.11 lõpuks kõrgemat üheksandast kohast.

Poiste võistluse võitis Leedu kergejõustiklane Edgaras Benkunskas.